Nový Civic nakonec i v Evropě

Nedávno byl automobilistům představen nový model automobilu Honda Civic X, a to už 10. generace s karoserií sedan. Společnost Honda dala zároveň na vědomí, že prodej této žhavé novinky zahájí už před koncem roku 2015. Má to ale jeden docela podstatný háček: automobil je určený především pro americký trh.

Nejsportovnější model v celé historické řadě

Společnost upozorňuje, že nový model má nejsportovnější provedení v celé dlouhé historii řady Civic. Už nyní na něj jenom prší velmi dobré ohlasy, což se týká především designu automobilu. U minulých tří modelů vozu Honda Civic přitom názory odborníků zdaleka nebyly tak příznivé. Honda navíc ukázala koncepci nového kupé, u kterého je dosti pravděpodobné, že také posbírá více než příznivé hodnocení. Uvedení kupé se ale opět týká amerického trhu. Nabízí se proto otázka, zda Honda v nabídce nových modelů nějak nezapomněla na Evropu. Ukazuje se, že naštěstí ne.

Půlroční zpoždění proti Americe

Ve Swindonu chystá značka Honda vyrábět automobily modelu Civic X 5D, který představí změny, nejenom co se týče designu, ale i technické stránky. Objeví se v něm motor 1.5 VTEC Turbo ve dvou výkonových verzích, a sice 175 a 210 koní. Dále zřejmě nebude chybět dvouspojková převodovka DCT. Civic X 5Dje považován za celosvětově dostupný model a bude se vyvážet do mnoha zemí. Na trh přijde v polovině roku 2016 a to opět na severu Ameriky. Evropa ale nepřijde zkrátka, i když si bude muset proti USA pár měsíců počkat. Zdejší zákazníci se mohou na tento model těšit na počátku roku 2017, tedy zhruba o půl roku později proti americké premiéře. Zpoždění je ale logické vzhledem k tomu, že na evropský trh byl nedávno uveden automobil Civic Type R. Společnost Honda věnovala spoustu úsilí jeho propagaci, a kdyby byl novinkou na trhu ani ne rok, investice do marketingu by se jí nevrátily.

 

Rate this post