Bentley chystá sté výročí

Oslavy 100 let své existence nyní připravuje značka Bentley. Synonymem slova Bentley byl a stále luxus. A to luxus velice tradiční a svým způsobem velmi konzervativní, lpící na již mnohokrát prověřených hodnotách, na které v automobilovém světě sázeli už naši otcové a dědečkové. Nejlépe to ukazuje nabídky prověřených vozů v podobě limuzín, kupé a kabrioletů.

Kulaté jubileum si žádá adekvátní oslavu

Současnost ale naznačuje, že v široké paletě nabídky Bentley by se brzy mohla objevit i horká novinka. Její uvedení na trh bude souviset s blížícími se oslavami 100. výročí založení této slavné automobilky. Oslavy proběhnou v roce 2019 a bezesporu půjde o významnou událost, protože jenom málokterý výrobce se může pochlubit tak dlouhou a silnou tradicí. Přestává být proto tajemstvím, jak hodlá automobilka svoje kulaté jubileum oslavit. Mělo by jít o velkolepou akci.

Ředitel automobilky prozrazuje plány

O jejích plánech se zmínil dokonce i Wolfgang Dürheimer, generální ředitel automobilky, když poskytoval nedávno rozhovor magazínu Top Gear. Nevyloučil při něm, že se chystá premiéra nového vozu. Pravděpodobně půjde o specialitu. Kreativitu týmu Bentley bezesporu podpořily velmi příznivé ohlasy na model Bentayga. V úvahách o novince, která by měla obohatit portfolio Bentleye figuruje hypersportovní vůz v limitované sérii, jehož cena by se měla vyšplhat až na 1 000 000 britských liber.

Rozhodnutí o koncepci padne co nejdříve

Není to ale jediná novinka, které tým automobilky hodlá v nejbližších týdnech věnovat pozornost. Čile se zabývá i konceptem EXP 10 Speed 6. Nejpozději za měsíc by mělo být naprosto jasné, jestli se zařadí do portfolia značky jako další konvenční modelová řada, nebo jestli dá v tomto případě Bentley přednost sázce na konstrukci z uhlíkových vláken.

Rate this post