Aston Martin začíná spekulovat o vývoji supersportu


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Automobilka spjatá s luxusem, jedinečností, tradicí i rychlostí. To vše je Aston Martin. Pokud zůstaneme u posledního parametru, musíme říci, že aktuálním vrcholným modelem je automobil Aston Martin Vulcan. Pokud jste si na něho začali pomýšlet, musíme vás zklamat. Aktuálně je tato verze určená jenom pro závodní okruhy. V minulosti automobilka navíc odpovídala na dotazy spojené se silniční homologovanou verzí tak, že by se jí nevyplatilo daný model v běžném provedení vyrábět. Nyní to však vypadá, že se názory změnili.

Co je k dispozici nyní?

Je to dáno hlavně tím, že automobilka žádný sériově vyráběný supersport zkrátka nemá. Pokud si chcete užít dokonalou rychlost z jízdy, je třeba sáhnout po běžném modelu s označením Vanquish. Tedy ideálně v jeho vrcholní verzi. Ta svými výkony a jízdními vlastnostmi rozhodně nezklame. Stále ale nesmíme zapomínat na to, že se o čistokrevný supersport zkrátka nejedná. A to jistě může být pro automobilku komplikace, jelikož věrná bonitní klientela je zkrátka nucena navštívit konkurenci a koupit si to, po čem touží. Tím Aston Martin přichází o své nemalé zisky.

Nejdříve za 3 roky

Samozřejmě informace o chystaném supersportu zatím nebyly oficiálně potvrzeny. To jediné, čeho se aktuálně můžeme chytit, to je potvrzení o tom, že Aston Martin skutečně výrobu takového vozu zvažuje. Pokud by k tomu rozhodně došlo, vzhledem k náročnějšímu vývoji lze počítat s horizontem okolo tří let. Proto je zatím i přehnané mluvit o jakémkoliv designu. Na druhou stranu s jednou zajímavou novinkou automobilka přece jenom přišla – i když jenom ve virtuálním světě. V době vývoje hry Gran Turismo 6 totiž dodala do hry zcela nový koncept, který nesl označení DP-100. Kdo ví, třeba právě tento se stane během následujících měsíců inspirací k tvorbě vozu, který v portfoliu automobilky Aston Martin tolik chybí.

4/5 - (1 vote)