Nová generace hybridů Lexus přijde v roce 2017

Nejsou to ani vozy na vodík, ani elektromobily. Jsou to hybridní automobily, které jsou v poslední době velkým hitem. A to především díky lákavé pořizovací ceně, nízké spotřebě i ochraně přírody. A jelikož zájem neustále stoupá, je jasné i fakt, že řadu zástupců najdeme také v prémiové třídě. Zde je dokonalou ukázkou model Lexus CT 200h. Právě tento kompaktní hybridní model by se měl dočkat také své nové generace, která by se dle posledních zpráv měla objevit již v roce 2017. Samotná první generace se vyrábí již od roku 2010 a tak se dá říci, že oproti svým konkurentům už je model poměrně zastaralý.

Technika od Toyoty

Jelikož samotný Lexus je prémiovou značkou automobilky Toyota, je jasné i to, že právě nová generace modelu Lexus CT 200h by měla sdílet techniku se samotnou Toyotou. Ostatně to se děje již delší dobu, nehledě na to, že právě Toyota je v oblasti hybridních technologií výrazný kus vepředu a tak by bylo nejenom zbytečné, ale i neefektivní vymýšlet vlastní řešení. A to i v případě jiných, tedy dalších technologií, které jsou s vývojem vozy spojeny. Budeme-li konkrétní, tak základem vozu by měla být nová globální platforma s označením TNGA. Tu už si vyzkoušel model Prius a zatím to vypadá, že je to krok skutečně správným směrem.

Co najdeme pod kapotou?

V souvislosti s použitím techniky od Toyoty již nyní můžeme poměrně přesně a dobře odhadnout i to, co najdeme pod kapotou. Bude to samozřejmě pohonný hybridní systém, který bude kombinovat elektromotor a zážehový čtyřválec 1.8 VVT-i, který ve vozech Toyota také není ničím novým.

Mezi další plány samotné divize Lexus je poté to, že by se druhá generace modelu CT 200h měla dostat i na řadu dosud neobsazených trhů. Konkrétně třeba do oblasti severní Ameriky, stejně jako třeba do Číny. Konkurence je však poměrně velká, a to v podobě vozů Mercedes tříd A a B, BMW řady 1, nebo je to i Audi A3.

Rate this post