Mitsubishi Mirage má potíže s airbagy


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Airbagy jsou ve vozech primárně proto, aby nás ochránili při dopravní nehodě a tak nám třeba i zachránily život. Je proto více než nezbytné, aby fungovaly správně. Ne vždy ale mají automobilky čisté svědomí, jelikož v minulosti jsme se setkali s celou řadou svolávacích akcí napříč automobilkami. A aktuálně musíme říci, že to samé čeká i automobilku Mitsubishi. Konkrétně model Mitsubishi Mirage je tím, který má s airbagy problémy.

Problém se týká modelových řad 2014 a 2015

Jak ukazují poslední zprávy, do servisu bude muset zavítat celá řada lidí, jelikož problém s airbagy se týká všech vozidel, které byly vyrobeny od srpna roku 2013, až do září roku 2015. Právě ty tak mohou mít problémy s tím, že jejich airbag může mít vadu, která způsobí, že se sice aktivuje, ale se zpožděním. I proto automobilka svolává všechny majitele vozu Mitsubishi Mirage, aby se dostavili ke kontrole. Naštěstí jde pouze o majitele v určitých lokalitách, a to v takzvané oblasti „sněžného pásu“. Ostatní majitelé těchto vozů mohou být v klidu. A to ať už mluvíme o majitelích v USA, nebo o majitelích v Evropě, kde se však model prodává pod jiným označením, a to konkrétně Mitsubishi Space Star.

Problémem je zima a sníh

A proč jsou svolávány pouze vozy z oblasti „snow-belt“? Důvodem je především ono podnebí, které zde v zimních měsících panuje. Právě nízké teploty, silnice pokryté sněhem a také sůl na vozovkách jsou hlavní složkou problému. Může totiž vlivem kombinace těchto příčin dojít ke korozi a následnému zkratu, což může vést k faktu, že se samotný airbag aktivuje později. Samotná automobilka také vyhodnotila, že v jiných oblastech případné riziko není tak vysoké, jelikož během standardní zimní sezony by k žádným problémům s korozí docházet nemělo. Pokud tedy vůz máte a bydlíte v horských oblastech, dle slov automobilky se vás svolávání netýká a váš vůz by měl být v pořádku.

Rate this post