Nissan GT-R projde radikální proměnou

Není nic neobvyklého, že u celé řady známých modelů automobilů dochází k tomu, že jsou na trh uváděny jejich prémiové verze. Stejně tomu bylo i v případě modelu Nissan GT-R, který byl před pěti lety nabízen ve verzi, která nesla označení Egoist. Její cíl byl jasný, a to cílit hlavně na takovou skupinu zákazníků, kteří měli zájem o sportovní automobil, ale zároveň hleděli také na to, aby to byl právě jejich automobil, který by byl spojený s celkovým luxusem a pohodlím. A i když je to již 5 let, automobilka přemýšlí, že by se tímto směrem vydala trvale.

Nissan GT-R se dočká faceliftu

První informace o této možnosti se objevili hned po tom, kdy v Nissanu oznámili, že chystají poměrně radikální facelift. Toho by se měl tento model dočkat nejpozději v roce 2017. Dá se tedy očekávat mnoho změn, a to primárně s ohledem na celkový design, ale zcela určitě i s ohledem na jízdní vlastnosti. A pokud se již dále nebude jednat o špičkové jízdní výkony, bude více než jasné, že automobil Nissan GT-R půjde zcela jinou cestou. Bude sice stále sportovním modelem, ale zároveň se bude jednat o prémiové auto, které by mělo zaujmout především ty, kteří se poohlížejí například po pohodlnější limuzíně.

Již nyní je jasné, na čem je třeba zapracovat

Pokud jste se ve voze někdy svezli, určitě víte, že je to skutečně spíše ten sportovní, než prémiový segment, kam se může toto auto aktuálně zařadit. Proto by měl Nissan GT-R projít několika radikálními změnami, kdy se konstruktéři zaměří na lepší ovladatelnost a jízdní vlastnosti, ale stejně tak by mělo dojít i k omezení vibrací. Samozřejmostí bude také výraznější omezení hluku, které jde s celkovým jízdním komfortem ruku v ruce. Vylepšovat by se však mělo také v interiéru, a to především s ohledem na využití kvalitnějších materiálů – například v podobě lepší kůže.