Nissan: Sportovní vozy trochu jinak


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Automobilka Nissan předvedla na autosalonu v německém Frankfurtu nad Mohanem nový terénní vůz Gripz. Na tom by možná nebylo vůbec nic divného, vždyť všichni výrobci na tak významné akci vytasí s nějakou novinkou. Jenže tahle koncepte něčím novátorská opravdu je. Novinka má totiž vystřídat sportovní vozy značené Z.

Lákadlo pro mladé zákazníky

Proč k tomuto kroku došlo? Sportovní kupé jsou sice dobrými vozy, ale na druhou stranu nevzbuzují takový zájem, aby se kupovaly v širším měřítku. Nissan ale předpokládá, že novinka v podobě crossoveru víc nadchne potenciální zákazníky hlavně z mladší věkové skupiny. Nejde přitom o něco, co by jen tak spadlo z nebes. Například Nissan 240Z vyhrál soutěž Safari Rallye, na které jednoznačně prokázal svoje schopnosti. Klasické vozy kupé mají zvednutý podvozek tak, aby elegantně zvládly i terénní jízdu.

Tichý hybridní pohon

Zajímavý je i pohon nového automobilu Nissan Gripz, tedy sportovního SUV. Sází na hybridní řešení Pure Drive e-Power, a sice provedené tak, že benzinový spalovací motor vyrábí elektřinu. Ta je převáděna do elektromotoru převzatého z Nissanu Leaf pro pohon kol. Proč právě tato koncepce? Umožňuje lineární zrychlení, efektivitu a v kabině zachovává ticho.

Perličkou ve výbavě vozu jsou například přední světla vybavená zároveň také kamerami. Tyto kamery dokážou snímat jízdu vozu. Natočené snímky se dají hned poslat na internet a vytvořit z nich stream formát.

Vůz pro každodenní použití

Auto, které se má stát nástupcem Nissanu 370Z je ovšem zatím pouze konceptem, i když se pravděpodobně brzy stane realitou. Jestli ale v souvislosti s tím skončí výroba vozů kupé, to netušíme. Automobilka při jeho konstrukci čerpala z už zmiňovaného modelu 240Z. Na rozdíl od dvěstěčtyřicítky určené hlavně k rychlé honbě za dobrodružstvím, tohle auto by se mělo hodit i ke každodennímu použití.

Rate this post