Nissan Pulsar

Při pohledu do autosalonu Nissanu a zpráv z ústředí automobilky to vypadalo, že již v budoucnu nepočítají s běžnými osobními vozy a budou se věnovat jen oblíbené třídě SUV. Ovšem to co se zdálo již není pravda, Nissan ohlásil nástupce Almery s názvem Pulsar. Půjde o tradiční hatchback nižší střední třídy vyráběný v Evropě. Design vozu bude navazovat na modely Qashqai a X-Trail. Nissan se nebojí odlišovat a originalita se novince nedá upřít. Karoserie se vyznačuje mnohými prolisy.

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar


Pětidveřová karoserie má celkovou délku 4385 mm s rozvorem náprav 2700 mm slibuje dostatečně prostornou kabinu. Podle vyjádření Nissanu, nemůžeme očekávat Pulsar ve verzi kombi nebo v dalším karosářském provedení. Pulsar bude pohánět přeplňovaný benzínový motor 1.2 DIG-T s turbem a 85 kW. Dieselovou alternativu bude zastupovat motor 1.5 dCi s 81 kW a později přijde pod kapotu i verze o objemu 1.6 l se 140 kW.
Posledně jmenovaný motor již známe z např. z extravagantního modelu Nissan Juke Nismo.

Motory budou spojené šestistupňovou manuální převodovkou nebo převodovkou XTronic s plynule volitelným převodem (variátorem).

Pulsar bude možné na přání vybavit pokročilými technologiemi jako přední světlomety s LED technologií nebo parkovací asistent se čtyřmi kamerami, které řidiči zobrazí automobil při parkování z ptačí perspektivy.

http://www.youtube.com/watch?v=YnMQj9gNf6w

Necháme se překvapit na cenovou politiku Nissanu, v každém případě to nebude mít Pulsar v nabitém segmentu nižší střední třídy lehké. Jeho konkurenty nebude nikdo jiný než VW Golf, Ford Focus, Mazda 3 nebo velmi dobře prodávaná Kia Ceed , Hyundai i30. Pulsar by se měl začít prodávat v průběhu září.

Ikdyž ne každý zákazník touží po kombíku, je to určité omezení nabídky, za to dávám palec dolů. Palec nahoru dávám za design karoserie a přístrojové desky, která vypadá příjemně hravě.

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar