Nejlepší motory pro rok 2017

Plánujete si pořídit nový automobil a kromě jeho vzhledu, výkonu, výbavy nebo dalších parametrů vás zajímá také to, zda má kvalitní motor? Pokud ano, podívejte se společně s námi na ty nejlepší motory pro rok 2017. Pokud si vyberete automobil, který ho má pod kapotou, můžete si být jisti, že nešlápnete vedle. A žebříček je v daném ohledu skutečně velmi pestrý.

Chevy Volt

Celkem zajímavý hybrid, který zaujme především tím, že se jedná o automobil, který je označovaný jako Extended Range Electric Vehicle. Pokud se podíváme na motorizaci, potom zaujme celkem zajímavý dojezd na baterie, který je 85 kilometrů. Lákadlem je také vysoký točivý moment, který je pochopitelně dostupný v podstatě ihned, co šlápnete na plyn. Nemalým lákadlem tohoto motoru je také spotřeba. Ta kombinovaná činí jenom 2,3 litrů na 100 najetých kilometrů. Kdo chce při své jízdě šetřit, ten zaručeně nešlápne vedle.

Chrysler Pacifica Hybrid

Jak už napovídá sám název tohoto automobilu, i pod jeho kapotou se nachází hybridní motor, který bude kombinovat klasický benzin s elektřinou. Základem je atmosférický motor V6, který pracuje v Atkinsonově cyklu. K němu se přidává elektromotor na baterie. Pokud by byl využitý jenom on samotný, bez pomoci benzínu, tak je možné urazit vzdálenost 53 kilometrů. Co naopak příliš nepotěší, to může být spotřeba ve výši 7,8 litů, která je ale vykoupena celkem unikátním výkonem, který oslní.

Honda Accord Hybrid

U hybridů ještě zůstaneme a podíváme se na třetí doporučovanou a dobře ohodnocenou motorizaci. Najdete ji pod kapotou tohoto vozu. Zde je kombinace atmosférického dvoulitru, který pracuje v Atkinsonově cyklu. K tomuto motoru je připojen trakční elektromotor. Díky této kombinaci je dosaženo nejenom perfektního výkonu i při nízkých otáčkách, ale je dosaženo také celkem nízké spotřeby paliva. Výrobce udává, že činí jenom pět litrů na sto kilometrů.

BMW M240i

Co se ukrývá pod kapotou této prestižní automobilky, která obvykle velmi dobře ví, čím zaujmout své zákazníky? Motorizace se v daném ohledu celkem povedla, jelikož motorem je typ, který nese označení BMW B58. Jde o řadový šestiválec, který rozhodně zaujme svým výkonem. V kombinaci s daným vozem potěší hlavně samotné zrychlení. To ale nejsou jediné přednosti daného motoru, jelikož stejně tak můžeme říci, že napříč konkurencí uspokojí i spotřeba, která se pohybuje průměrně na devíti litrech na sto ujetých kilometrů.

Infiniti Q50 Red Sport

Už samotný název tohoto vozu jasně ukazuje, že jeho cílem bude hlavně naladění na sportovní notu. Tomu odpovídá nejenom jeho zajímavý propracovaný design, jelikož zapomínat nesmíme také na to hlavní. Jedná se o šestiválec s označením VR30DDTT. Jeho objemu tři litry a kromě bohaté zásoby koňských sil zaujme i tím, že dokáže fungovat celkem potichu. A jaká je jeho spotřeba? Určitě nejde o nic závratného, jelikož na sto kilometrů si vezme lehce přes deset litrů.

Ford Focus RS

Ostrá verze jednoho z nejoblíbenějších modelů aut této automobilky. A tomu odpovídá i motorizace. Pod kapotou najdete čtyřválec, který nese označení 2,3 turbo. Podle odborných názorů se dokonce jedná o jednu z nejlepších motorizací nejenom tohoto vozu, ale celé automobilky vůbec. Zaujme hlavně jeho výkon spojený s dobrým vyladěním, spotřeba, stejně jako nechybí ani ocenění jeho celkové spolehlivosti.

Volvo V60 Polestar

I v tomto praktickém voze je pod kapotou k nalezení čtyřválcový motor. Konkrétně se jedná o dvoulitr, který využívá nejenom turba, ale využívá také kompresoru. Daná kombinace jasně napovídá, že cílem bude co možná nejvyšší možný výkon. A tak se také děje. Když se podíváme na to, kolik tento motor nabídne koní, je třeba se zastavit na číslovce 367. A to už je pořádná porce. Tento výkon zaujme i v případě, kdy ho přepočteme na jeden litr objemu, jelikož v takovém případě se dostáváme na číslo 186 koní / litr.

Mercedes C 300

Čekali byste, že tento vůz bude mít pod kapotou šestiválec? Pokud ano, musíme vás vyvézt z omylu. Pod kapotou tohoto vozu se totiž nachází jenom čtyřválec. Přesto se ale řadí mezi jedny z nejlepších motorů roku 2017. Z jakého důvodu? Stačí se jenom podívat na několik zajímavých věcí. Je to určitě celková jemnost, stejně jako dobrý tah i v nízkých otáčkách. Pokud jde o objem, jde o benzinový dvoulitr, který však byl naladěný tak, aby maximum svého točivého momentu dával při 1 300 ot./min.

Hyundai Elantra Eco

Vozy této automobilky získávají v posledních letech velmi mnoho zákazníků, a to především v souvislosti se svou cenou. To ale neznamená, že by vozy této automobilky byly jakkoliv nekvalitní. A to potvrzuje i to, že právě motorizace výše uvedeného modelu patří mezi ty, které si zaslouží ocenění a titul jednoho z doporučených modelů pro rok 2017. Proč? Jedná se o motor o objemu 1,4 litrů, který své maximum točivého momentu nabídne už při 1 400 otáčkách. Také daný motor zaujme i svou spotřebou, která není nijak velká. Tu průměrnou udává výrobce na hodnotě 5,8 litru na sto ujetých kilometrů.

Mazda CX-9

Nejenom, že vás tento automobil může zaujmout svým vzhledem a svými parametry. Rozhodně zaujme také svou motorizací, která se také může zcela logicky zařadit mezi to nejlepší roku 2017. Jde o motor 2,5 tubo SkyActiv. Neoslní ale jenom výkonem, ke kterému zcela přirozeně pomáhá přítomnost turba. Unikátem tohoto motoru je také to, že využívá klapky ve výfukovém systému. A to znamená možnost vytvoření většího tlaku a tedy i většího výkonu v nižších otáčkách. Inovativní novinka, kterou Mazda označuje jako Dynamic Pressure. I když se jedná o motor čtyřválcový, dá se říci, že si ho lze celkem snadno splést s výkonnějšími šestiválci.