Motocykly s displejem? Možná realita

Pokud se podíváme do interiérů luxusnějších automobilů, málokdy zde vidíme klasickou přístrojovou desku s budíky, jelikož ty bývají obvykle nahrazeny řešením, v podobě displejů. Podobná technologie by se mohla v nejbližších letech objevit také u motocyklů. Výrobci totiž uvažují o řešení, které bude spojeno s využitím speciálních TFT displejů, které klasické ukazatele rychlosti, otáček, nebo třeba stravu paliva možná úplně nahradí. A pokud ne u všech motocyklů, tak zcela určitě u těch kvalitnějších a dražších. Ty už nyní bývají podobně jako automobily mnoha moderními technologiemi téměř prošpikovány.

S novinkou přichází společnost Continental

Ta není ve světě motorismu žádným nováčkem a tak se rozhodla rozšířit své pole působnosti právě o řešení, které je spojeno s využitím inteligentních TFT displejů. A zatímco ve světě automobilů již je konkurence poměrně vysoká, oblast motocyklů je pro využití této technologie stále otevřena. A to především pro poměrně omezený prostor toho, jak displeje naplno využít. Jedinou hlavní komplikací je v souvislosti s nasazením především počasí. Může to být déšť, nízká teplota, stejně jako to může být i vysoké zahřívání spojené se slunečními paprsky. To jsou hlavní nepřátelé displejů a tak společnost Continental samozřejmě aktivně pracuje na tom, aby vše dotáhla do vítězného konce.

Zobrazení doslova libovolných informací

Hlavní výhodou daných moderních displejů bude především to, že moderní TFT displej bude moci zobrazit skutečně cokoliv. Už se tak nebudeme muset omezovat jenom na základní ukazatele, které souvisí s naší jízdou nebo motocyklem. Zároveň potěší také fakt, že už nebudeme odkázáni výhradně jenom na mechanický přenos informací, jelikož vše může být spojeno s elektronickou cestou. I to je samozřejmě krok správným směrem. Díky tomu tak máme možnost propojit displej třeba i s naším chytrým telefonem a využívat jeho GPS modul pro navigaci, stejně jako můžeme propojit displej třeba s chytrými hodinkami a dalšími elektronickými zařízeními.

Rate this post