Model Volvo XC90 má problém

Vozy Volvo jsou obecně považovány nejenom za automobily velmi bezpečné, ale jsou považovány i za automobily velmi kvalitní. Bohužel ani jim se však nemusejí vyhýbat technické problémy. Není to ale ani tak nekvalitou samotného výrobce, jelikož je to především vlivem chyby subdodavatele. Podíváme-li se konkrétně na aktuální problém, jde o potíže s airbagem, které se týkají nového modelu s označením Volvo XC90. V souvislosti s tím automobilka svolává jejich majitele do servisů, kvůli případné kontrole.

Nejedná se o všechny modely

Pozitivní zprávou je rozhodně to, že nejde o všechny modely s označením Volvo XC90. Daný problém by se dle posledních zpráv měl týkat jenom těch, které mají tři řady sedadel. V klasických verzích by tedy problémy s airbagy být neměly. Jak už tedy jistě tušíte, problém bude jenom s konkrétním airbagem, který je určená právě pro onu třetí řadu daných sedadel. Hlavní komplikací by měl být v tomto případě samotný krycí panel airbagu. V rámci testování bylo zjištěno, že v některých případech může daný krycí prvek zamezit, nebo omezit samotný airbag v plnohodnotném a hlavně rychlém nafouknutí. To by samozřejmě mohli mít vliv i na životy cestovatelů – opět jenom těch, které by ve voze Volvo XC90 seděli v poslední řadě.

Problém se dotkne vozů z celého světa

Nutno říci, že problém rozhodně není lokálního charakteru, jelikož dle posledních zpráv se problém týká všech modelů Volvo XC90 na celém světě. Tedy konkrétně jenom těch verzí, které jsou označené jako modelový rok 2016. Dá se tedy očekávat, že jich majitelé budou svoláváni do servisu – pokud se u některých už daná akce nestala. Důležité je také dodat, že tento problém a celá svolávací akce může výrazně zdržet vydávání nových vozů. I ty musí nejprve projít testem a kontrolou. Teprve poté budou moci být konkrétním zákazníkům předány.

4/5 - (1 vote)