Mazda se připravuje na Frankfurt – jak a čím?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Automobilka Mazda sice nepatří mezi extra vyhledávané značky na našem trhu, což ale neznamená, že se jí v celosvětovém měříku nedaří. Právě naopak. Pokud se podíváme poslední informace z této automobilky, musíme říci, že se chystá něco skutečně unikátního. Pokud budeme v tomto směru konkrétní, měl by to být zcela nový crossover. Tedy zatím ve formě konceptu, který bude představen na autosalonu ve Frankfurtu. O daném novém vývojovém směru značka dokonce prohlásila, že by mohlo být velmi pravděpodobné, že v podobném duchu se ponese i samotná image značky.

Znám je i název. Mazda Koeru

O tom se nejenom spekuluje, ale již byl také potvrzen. Pokud se podíváme na překlad tohoto slova, velmi často je spojován s cílem něco překonat. A to se u tohoto konceptu rozhodně podařilo. Má totiž cíl nejenom překonat, ale doslova zbořit jakékoliv současné mantinely. Pokud vám vozy v karosářské verzi crossover stále připadají jako menší bratři od SUV, kde je patrný stále mohutný vzhled, v případě modelu Mazda Koeru budete rozhodně uneseni. Ten totiž jasně ukazuje, že jde o skutečně elegantní provedení, které na první pohled spíše skutečně připomíná větší stylovou limuzínu, než menší vůz určený jak do města, tak i do terénu.

Aby toho nebylo málo, jsou tu další novinky

Dá se očekávat, že právě Mazda Koeru se stane hlavní vlajkovou lodí na celém stánku na zmíněném autosalonu. Rozhodně zde ale tento model nebude stát osamocen. Jak již bylo potvrzeno dříve, Mazda chystá i několik dalších novinek. Konkrétně to bude zcela nový roadster s označením Mazda MX-5. Ten primárně odkazuje na svého předchůdce z roku 1990, ze kterého vychází. Design, výkon, stejně jako vlastnosti však budou na úrovni nejenom současnosti, ale dá se říci, že i budoucnosti. To stejné se dá říci i o výkonu. Právě ten by měl být klíčovým pozitivem, který má zaujmout.

4.5/5 - (2 votes)