Mini už není synonymem pro malé městské vozy

Automobilka Mini, která funguje pod křídly velkého koncernu BMW, byla vždy spjata s malými automobily, které se hodily především na městské popojíždění. Tedy na cestu do práce a drobný nákup. Oblíbené byly a jsou hlavně u žen, které nepotřebují velké auto, jelikož je z jejich pohledu až příliš nepraktické. Jak se ale ukazuje, automobilka Mini rozhodně nechce zůstat jenom u těch vozů, které ji přímo charakterizují. Modelová nabídka se totiž poměrně rozrůstá. A to o takové modely, které už mohou poměrně dobře konkurovat i klasickým sedanům nebo hatchbackům.

Představujeme vám Mini Clubman

Tím vozem, který máme v tomto směru na mysli, je model s označením Mini Clubman. Ten má totiž nejenom hned 4 dveře, ale také proti sobě otevírané dveře zavazadlového prostoru, což výrazně zvyšuje praktičnost v rámci nakládání jakýchkoliv zavazadel, nákupu, ale i větších břemen. Svou délkou vůz může konkurovat třeba tuzemské Fabii, jelikož je pouze o 4 centimetry kratší. To jasně ukazuje, že Mini Clubman dávno není jenom prckem, který by byl určený do města.

I když u předchůdce tohoto modelu byl stále problém s velikostí zavazadlového prostoru, nová verze již problém dokonale vyřešila. Pokud sklopíme i zadní sedadla vozu, máme jistotu, že zavazadlový prostor bude velmi dobrých 1 250 litrů. A to už je hodnota, která zase může směle kombinovat řadě vozů v provedení combi.

Design zůstává

Vozy Mini byly vždy charakteristické především svým zajímavým designem, kde dominovala charakteristická přední maska a zajímavě tvarované světla. To zůstává a tak při pohledu přímo zepředu, můžeme usuzovat i to, že jde i klasické malé auto. Jakmile se ale podíváme z boční strany, rázem vidíme jeho výraznou délku. Ta logicky přijde vhod právě prakticky založeným řidičům, ale rozhodně zklame ty, kteří měli automobilku vždy spjatou s tím nejmenším, co na trhu bylo k dispozici.

Rate this post