Audi e-tron quattro bude už za dva roky

Elektřina v automobilech je určitě trendem. A to nejenom v souvislosti s výrobou, ale i poptávkou. Mohou za to logicky minimální náklady na provoz, ale i neustálé snižování cen takových automobilů. I proto řada automobilek představuje své koncepty, které jsou spojeny právě s elektřinou. A mezi jeden takový se řadí i vůz Audi e-tron quattro. S ním má automobilka smělé plány, jelikož poslední oficiální zpráva zní, že by se tento automobil měl objevit na trzích již do dvou let. To je pro řadu lidí rozhodně dobrá zpráva.

Na co se můžeme těšit?

Pokud jste naši zprávu o konceptu Audi e-tron quattro nezaznamenali, podívejme se na specifikace vozu ještě jednou, a to pořádně. Jeho cílem je nabídnout zajímavou alternativu v segmentu SUV, a zároveň vyplnit mezeru mezi modely Q5 a Q7, které jsou mezi sebou rozděleny poměrně znatelně. Co určitě mnohé zajímá, to je pohon, který bude logicky elektrický, a budou ho zajišťovat hned tři elektromotory. V souvislosti s moderními akumulátory se jeho majitelé budou moci těšit na dojezd, který by měl při standardní jízdě přesahovat cestu o délce 500km. A to už je velmi dobrá hodnota, v porovnání s tím, jak velký vůz budete řídit.

Audi čeká několik výrobních změn

Pokud je oficiální zpráva pravdivá a skutečně dojde k výrobě tohoto vozu, bude to znamenat i několik drobných změn, které jsou spojeny se současnými výrobními závody. Vůz Audi e-tron quattro by se totiž měl vyrábět v Bruselu, tedy v Belgii. Nejenom tedy samotný vůz, ale mělo by zde docházet i k produkci akumulátorů. Jelikož zde probíhá výroba modelu A1, odstěhuje se tento do Španělska. Tím by se ale přestal vyrábět model Q3, což bude znamenat, že právě jeho výroba se zase přesune do Maďarska. I když se tyto přesuny jeví velmi složitě, nezbývá než doufat, že v Audi zkrátka vědí, co s ohledem na efektivitu výroby dělají.