Měření rychlosti na D1 začíná


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Je pravdou, že pokud je na některých úsecích silnic rychlostní omezení z důvodu oprav, jenom málokdo ho dodržuje. Především proto, že ne tak nesmyslně nízké, že to mnohdy ani nejde. Ať už je to třicítka v obci, padesátka mimo obec, nebo osmdesátka na dálnici. Je jasné, že pokud to aktuální stav vyžaduje, lidé zpomalí. Obecně ale danou značku nerespektuje nikdo. A to by se mělo změnit. Alespoň v souvislosti na D1, kde je v souvislosti s opravovanými úseky nařízena rychlost na pouhých 80 km/h. Co se chystá?

Připravte se na měření rychlosti

Nedodržování takových omezení bývá mnohdy ze strany policie tolerovaným nešvarem, jelikož mnohdy už jde opravdu o velmi výraznou „buzeraci“ mnohých řidičů. Bohužel někdy však musí přijít a tím místem bude právě D1. Zde se totiž dle posledních informací chystá umístění stacionárních radarů, které budou monitorovat rychlost vozidel právě na úsecích, kde se dálnice opravuje a kde tak hrozí zvýšené riziko nehody. Důvod tohoto kroku? Hlavně zprávy o masivním nedodržování předpisů, ale i zprávy spojené s tím, že několik zde způsobených nehod bylo skutečně spojeno s rychlostí.

Pomohou mýtné brány

Jak sdělilo ministerstvo dopravy, radary budou umístěny na aktuální mýtné brány, které svou konstrukcí umožní instalaci těchto prvků. Samozřejmě to se neobejde bez vysokých investic. Na druhou stranu si ministerstvo slibuje, že se vynaložené peníze velmi vrzy vrátí, a to z pokut, které budou vybírány.

Ačkoliv je tato zpráva pro všechny řidiče velmi negativní, jedno pozitivum zatím máme. A to takový, že i když dojde k instalaci radarů, jejich prvotní provoz bude zatím zkušební. Až po tom, co se osvědčí, dojde k tomu, že bude dané měření skutečně reálné a těm, kteří osmdesátku nebudou dodržovat, bude hrozit i reálná pokuta. Připravte se tedy na to, že cesty budou zase o něco delší.

4/5 - (1 vote)