Ferrari 488 Spider – unikátní novinka

Automobilka Ferrari rozhodně má čím zaujmout. Nevěříte? Potom nezapomínejte na dlouho očekávanou novinku, kterou je model Ferrari 488 Spider. Právě toto kupé si rozhodně zaslouží pozornost všech, kteří milují tuto značku a její vozy. Na konkrétní obrázky si však budeme muset ještě počkat. Proč? Jelikož oficiální představení tohoto vozu proběhne až v září. A to na autosalonu ve Frankfurtu, kde se má právě tento model stát hlavním lákadlem automobilky.

Inspirace? U modelu Ferrari 488 GTB

Tedy nikoliv přímo inspirace, jelikož z tohoto modelu řada prvků logicky vychází. Jak Ferrari jasně potvrdilo, tím hlavním společným prvkem bude motor. Tím tedy máme oficiálně potvrzeno to, že pod kapotou modelu Ferrari 488 Spider bude osmiválec o objemu 3,9 litrů, který nabídne dvě turbodmychadla. Pohon bude vcelku očekávaný, jelikož výkon bude přecházet na zadní nápravu.

Samozřejmě stejně jako vy, i my jsme lehce zklamáni tím, že motor mohl být o něco lepší. Downsizing, tedy celkové snižování výkonu i objemu motoru však postihuje i prestižní automobilky. Nemusíme si ale nutně zoufat, jelikož stále se můžeme těšit z poměrně zajímavého výkonu 492 kW, tedy 670 koní.

Rychlost? Unikátní! Až 330 km/h

Nezklame ani maximálka, která u tohoto modelu aktuálně činí velmi dobrých 330 kilometrů v hodině. Zajímají-li vás i jiné parametry, potom se podívejme na zrychlení z nuly na 200 km/h. To model Ferrari 488 Spider zvládne za 8,7 sekundy, což je o trochu pomalejší, než v případě kupé. Potěší ale i zrychlení z nuly na stovku, které v tomto směru činí rovné tři vteřiny.

Důvodem o něco horších hodnot je určitě to, že Spider je oproti verzi kupé o něco těžší. Tedy konkrétně o padesát kilogramů. Jeho hmotnost je tedy 1 420 kg. Přesto ale milovníci výkonu rozhodně nemají důvod být zklamáni, jelikož je určitě co očekávat!