Mazda hlásí enormní zájem o své vozy

Když se automobil povede, je to pro automobilku rozhodně dobrá zpráva. Dodat ale musíme, že v některých případech to může být také poměrně velký problém. Na mysli máme aktuální situaci kolem vozu Mazda CX-3. Už při představení se dalo tušit, že o tento model bude poměrně vysoký zájem. A to se také potvrdilo. Automobilka tak samozřejmě jásá. Zároveň ale naznačuje obavy spojené s tím, zda se automobil dostane na všechny zákazníky v odpovídajícím časovém horizontu.

Automobilka nestíhá

I když byla učiněna opatření, díky kterým se výroba daného modelu výrazně zrychlila, stále to nestačí. Proto se automobilka obává, že v nejbližších dnech poptávka po voze CX-3 výrazně překročí nabídku. Výsledkem bude, že vůz již nebude k dostání na skladě, ale bude třeba vyčkat na jeho vyrobení a dodání se zpožděním. To se dá očekávat nejenom u nás, ale i na ostatních evropských, stejně jako světových trzích. Enormní zájem o auto je způsobený hlavně oblibou menších SUV, stejně jako příznivou cenou v kombinaci s vlastnostmi, které nám může vůz nabídnout. Pro standardní a běžně náročnou rodinu je na současném trhu volbou, která patří mezi nejlepší. A zvýšená poptávka to jasně potvrzuje.

Jak jsou na tom čísla?

Hlavním problémem výroby je to, že se model Mazda CX-3 vyrábí zatím pouze v jednom jediném závodu. Jedná se o japonskou továrnu v Hirošimě. Plánovaná a aktuální produkce počítá s tím, že ročně se vyrobí zhruba 150 000 automobilů. Jenom do Evropy by měla mířit zhruba čtvrtina produkce, tedy asi 40 000 vyrobených modelů. Zbytek tedy bude k dostání ve zbytku světa. Zatímco standardně prodejných automobilů by to byla čísla naprosto běžná, zde nám ukazují jediné. Pokud máte o daný automobil zájem, doporučujeme si s jeho koupí pospíšit – skladové zásoby se tenčí. Aktuálně však stále je z čeho vybírat, s jistotou okamžitého odběru.