Luxusní Aston Martin jde do elektřiny

Společnost Aston Martin nyní ukázala veřejnosti svoji novou koncepci automobilu. Zhruba do dvou let by se automobilka měla pustit do její výroby. Příznivci této značky se tedy rozhodně mají na co těšit.

Plodná spolupráce v oblasti elektrotechniky

Vůz dostal název Aston Martin Rapid E. Výrobce se pro vytvoření nového konceptu spojil s další společností, a sice Williams Advanced Engineering. Ani tato firma není příznivcům automobilismu vůbec neznámá, právě naopak. Je specialistou na elektrotechniku a v tomto případě ji bude dodávat pro pohon zbrusu nového automobilu. Pouze akumulátory budou výrobkem buď společnosti LG nebo Samsung.

Silnější verze zřejmě dosáhne na 1000 koní

Bližší technické podrobnosti o vozu zatím nejsou známé. Co už se ale všeobecně ví, je skutečnost, že automobil bude mít dvě verze. První má k dispozici pohon na zadní kola. Tato verze se zřejmě bude pyšnit stejným výkonem jako Rapide S, který nabízí 405 kW. Druhá verze novinky by ovšem měla být ještě silnější, a sice s pohonem na všechna čtyři kola a celkovým výkonem 1000 koní. První verze s výjkonem 405 kW pravděpodobně dojede na jedno nabití asi 300 km.

Výrobu podpoří čínská investiční skupina

V současnosti se trh s elektromobily rozvíjí a rozmáhá. Jak už se dnes ukazuje, velkou budoucnost má hlavně v Číně. Právě proto se Aston Martin zaměřil na společný podnikatelský projekt s Čínou. Oslovil významnou čínskou investiční skupinu ChinaEquity a pustil se s ní do obchodování. Jakmile Aston Martin ohlásí, že sériová výroba žhavé novinky je na spadnutí, čínská skupina ji začne dotovat nemalými částkami. Už nyní se totiž počítá s tím, že čtvrtina produkce nového vozu by měla zamířit právě na čínský trh. Předpoklad přitom je, že se bude vyrábět 400 vozů ročně. Do Číny by se proto měla vyvézt minimálně stovka z nich.

Rate this post