Nový Mercedes E – řidič jako doplněk?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

V autosalonu v německém Detroitu se v lednu 2016 návštěvníci dočkají velmi zajímavé premiéry vozu. Půjde o úplně nový Mercedes E, známý jinak pod vnitřním označením W213. Už nyní na veřejnost pronikají jeho první obrázky. Tajemstvím není ani to, že vůz umí zčásti jezdit úplně sám.

Na fanouškovském webu Mercedesu se objevily jeho první fotografie. Výrobce zatím odhalil jenom detail upřený na palubní desku a potom také světla.

Automobil o 100 kg lehčí

Model E vyniká nižší hmotností. V porovnání s posledním modelem této značky mu konstruktéři odlehčili o 100 kg. Jezdit má na platformě MRA, která je určena pro modely s pohonem pro zadní kola nebo všechna čtyři kola. Vnější i vnitřní design vychází z Mercedesu S. Tento model přitom všichni chválí za to, jak vypadá. Proto se zřejmě můžeme těšit na to, že „éčko“ svým vzhledem také oslní.

Rozpozná i chodce

Ukazuje se, že automobilka dostojí svému slibu, kterým avizovala nové asistenční systémy. Díky nim bude nový vůz umět jezdit automaticky po dálnici nebo na menších silnicích mimo městskou zástavbu. Intelligent Drive next Level bude umět zajistit si bezpečný odstup od vozidel, která jedou před ním. Dokáže jet za nimi, a to až rychlostí ve výši 200 km/h. Není třeba brzdit či přidávat plyn. Přenechat řízení automatu může řidič dokonce i v mírnějších zatáčkách. Auto nezaskočí ani nepříliš jasné linie značení vozovky, zvládne i jízdu na silnici bez značení. Disponuje autonomním brzděním. Rozezná automobily blížící se ze stran, konec dopravní kolony nebo chodce v nebezpečné vzdálenosti.

Vůz sám zaparkuje

Zaparkování a vyjetí z těsné mezery se dá ovládat na dálku, a sice pomocí chytrého mobilního telefonu. Auto se tak přistaví k jízdě nebo zaparkuje samo. Za pozornost stojí i LED světla, kde každá čelní lampa má 84 diod. Vždy je nasměruje tak, aby neoslňovala.

Rate this post