Audi investuje. Nové továrny vyrostou v Maďarsku

Automobilka Audi se čile pouští do nových investic. Její cílovou zemí se v tomto případě stává Maďarsko. Právě zde, v maďarském Györu vlastní továrnu na výrobu svých vozů. Nyní se ale strategicky rozhodla, že v rámci této pobočky ještě dále navýší svoje výrobní kapacity.

Projekt rozšíření podpoří i maďarská vláda

Plánovaná investice dosahuje velké výše, bude se pohybovat v řádu miliard korun. Podle maďarského ministra zahraničí Pétera Szijjártóa půjde o balík peněz v hodnotě celkem 104 milionů Euro. Ovšem ne všechno z této skutečně úctyhodné sumy přijde z centra automobilky Audi, tedy z německého Ingolstadtu. Příspěvek odsud bude činit „jenom“ 85 milionů Euro. Zbytek, tedy celkem 19 milionů Euro, dodá maďarská vláda.

Celkově zde má vzniknout oproti současnému stavu ještě dalších 380 pracovních míst navíc. Právě proto na celý projekt maďarská vláda tak štědře přispěje. Nová továrna postavená díky této investici nabídne místa lidem z okolního regionu a díky tomu se zde stane ještě významnějším zaměstnavatelem než dosud.

Rodina modelů TT se pravděpodobně rozroste

Proč dojde k tak rozsáhlému zvyšování kapacit? Plán je podložený dlouhodobou firemní strategií, v pozadí stojí bezesporu rozrůstající se řada modelů Audi TT. V současnosti sjíždí z výrobních pásů automobilky v Györu hlavně modely A3 Sedan, A3 Cabriolet, TT Coupe a TT Roadster. Vyrábějí se zde rovněž motory, které se montují nejenom do automobilů značky Audi, ale i dalších vozů značky Volkswagen. V roce 2014 vyprodukovali v maďarském Györu celkem 135 232 vozů. Motorů zde vloni vyrobili celkem 1,97 milionu. Rozrůstání závodu zřejmě souvisí s tím, že společnost chce na trh brzy uvést další modely TT a potřebuje pro ně výrobní kapacity. V tomto směru se uvažuje hlavně o výrobě crossoveru TT Q.

Rate this post