Lexus LF-C2 a GT86 – dokonalé novinky

Vždy, když se na světovém trhu objeví automobilové novinky, to znamená celou řadu pozitivních a obdivných reakcí. Zvláště v případě, pokud se jedná o novinku spojenou s automobilkou Lexus. Ta si totiž na konaný autosalon v Los Angeles připravila něco, co mnohým lidem doslova vyrazilo dech. Jednalo se o koncepční vůz s označením LF-C2. Podíváme-li se na dané auto blíže, jasně vidíme, že se jedná o unikátní studii roadsteru v uspořádání 2+2.
lexus-lf-c2
To hlavní, čím tento koncept zaujme, je především dokonalý vzhled. Ten díky otevřené konstrukci jasně zařazuje automobil do segmentu sportovního kupé. Elegantní tvary, ale hlavně luxusní interiér však stále dokážou dodat vozu onu eleganci a luxusní vzhled, který je s Lexusem odnepaměti také spjatý. Ostatně stačí se pokochat dostupnými fotografiemi a i vám bude jasné, že to není jenom tak ledajaké auto.
lexus-lf-c2-2

lexus-lf-c2-3
Dokonalé bílé provedení s jistotou prvotřídních materiálů. Výrazná obrazovka na středovém panelu, nebo velmi efektní modré podsvícení kontrolek a budíků je ukázkou toho, že si designéři dali skutečně záležet. Vše dokonale kontrastuje se sportovními sedadly, ale i kovovými sportovními pedály. Vůz tak doslova láká ke svezení – a to velmi rychlému.
lexus-lf-c2-4
Mluvíme-li rychlosti, určitě nesmíme zapomenout ano na další zajímavé vozy, tentokrát tedy přímo z dílny Toyota. Konkrétně je to vůz s označením GT86, který byl pro rychlost doslova vytvořen. Ačkoliv se samozřejmě nejedná o žádnou novinku, na zmíněném autosalonu Toyota chtěla připomenout, že rychlé automobily zkrátka umí. A tak představila GT86 v závodní úpravě.
lexus-toyota-gt86
Podíváme-li se ale na tu klasickou verzi, která nás určitě zajímá více, nesmíme zapomenout na hlavní přednost, kterou je samozřejmě výkon. Ten má na svědomí plochý čtyřválec, který vychází z motoru, který byl využitý v Subaru FB20. Nabídnout tak může výkon až 200 koní, což samozřejmě znamená maximální rychlost 226 km/h. Pro milovníky rychlé jízdy rozhodně dobrá volba.

Rate this post