Lexus LC 500 skutečně uchvátil

Autosalon v Detroitu byl spojený s celou řadou velmi zajímavých a unikátních premiér. Tu svou si zde samozřejmě musel odbýt také Lexus. Tedy automobilka, která je prémiovou divizí Toyoty. Pokud se podíváme konkrétně, tak byl představen model Lexus LC 500. Jedná se o sportovní kupé, které nenadchne jenom svým designem, ale i luxusem, stejně jako výkonem. A protože vůz patřil mezi to nejzajímavější na celém autosalonu, podívejme se na jeho specifika blíže.

S příplatkovou výbavou jenom to nejlepší

Vůz působí moderně, dravě, ale přitom stále elegantně. A to lze říci nejenom o exteriéru, ale i o interiéru. Navíc si vůz můžete často sami modifikovat do podoby, která pro vás bude ta pravá. Příkladem jsou prvky doplňkové výbavy, kam se může řadit třeba i unikátní karbonová střecha, nebo zadní spojler, který je i aktivní. Samozřejmostí je možnost litých kol o velikosti 20 i 21 palců. Z hlediska výbavy nechybí příplatková výbava také, ale zde je dobré říci, že vůz Lexus LC 500 už poměrně dobře začíná. Není tedy třeba se bát, že by vám v základu něco chybělo. Právě naopak. Základem jsou kvalitní materiály, zajímavý světlejší design a celá řada praktických funkčních prvků, které vám umožní nastavit si vůz dle svého.

To nejdůležitější pod kapotou

Zmínili jsme, že vůz Lexus LC 500 je sportovní kupé. A s tím souvisí i jeho výkon, který za to zcela určitě stojí. Pod kapotou totiž najdeme pětilitrový osmiválec, který má k dispozici hned 32 ventilů. Připomeňme, že právě tento motor se automobilce osvědčil u celé řady dalších modelů. Tento konkrétní agregát se může pyšnit výkonem 33 kW, což je 467 koní. To znamená zrychlení z 0 na 100 za 4,5 sekundy, což je určitě velmi dobrá hodnota. A cena vozu? Ta zatím známa není. Levný však zcela jistě nebude, to je už nyní více než jasné. Na druhou stranu dle popsané charakteristiky za to rozhodně bude stát. To je více než jasné.

Rate this post