Francie vyšetřuje Renault – že by další aféra?

Aféra, která byla spojena s automobilkou Volkswagen ještě zdaleka neutichla. A nyní to vypadá, že by se do pomyslného žebříčku dalších problémových automobilek mohla dostat další. Konkrétně je to Renault, jelikož právě ten začíná být aktuálně ve Francii vyšetřován. A kvůli čemu? Oficiální zpráva nic neuvádí, ale v souvislosti s neoficiálními informacemi se začínají objevovat první spekulace spojené s tím, že by mohlo jít především o kontrolu motorů. V souvislosti s tím tak vyšetřovatelé kontrolují různá technická stanoviště, ale třeba i data v počítačích.

Jaké motory mohou být problémové?

Samotná automobilka jasně potvrdila, že žádné kontroly emisí nijak neobchází, ani se nesnaží podvádět. Přesto se spekulace dále množí a ve většině případů se mluví hlavně o dvojici motorů o objemu 1,6 litru, v provedení diesel a s označením Energy dCi. Právě ty má pod kapotou novinka loňského roku, model Renault Espace. Mluvíme o dvojici motorů, které jsou naladěny na výkon 130 a také 10 koní. Právě ty jsou těmi nejpravděpodobnějšími varianty, kterých by se celá aféra skutečně mohla týkat. Samotná automobilka potvrdila, že razie proběhla, stejně jako potvrdila, že jí zajímaly hlavně kontroly emisí. Stále si však stojí za tím, že má všechno v pořádku.

První dohra ve světě akcií

Musíme říci, že dané postupy jsou pro každou automobilku velmi nebezpečné, jelikož už jenom vyšetřování může ohrozit její postavení na trhu. To se dotklo i Renaultu, jelikož ihned po oznámení razie došlo k tomu, že akcie firmy začaly ztrácet, a to až celou pětinu hodnoty. Na druhou stranu ale dodejme, že jenom málokdy proběhne takové rozsáhlé vyšetřování bez důkazů, nebo bez toho, že by si vyšetřovatelé byli alespoň z části jistí, že se s automobilkou a jejími produkty něco nekalého děje. A jak vše dopadne? Nechme se překvapit, jelikož následující dny a týdny nám ukážou, zda se objeví Dieselgate II.

Rate this post