Od telefonů k autům? Proč ne!

Autonomním automobilům se dnes věnuje většina velkých automobilek. A to z toho důvodu, že zkrátka chtějí mít náskok před konkurencí. A to ve chvíli, kdy se vozy bez řidiče stanou běžnou součástí provozu. Ne vždy se ale musí jednat jenom o automobilky, které chtějí do daného vývoje zasáhnout. Už v minulosti tento záměr oznámila společnost Google. Nyní přišla další, která je známá hlavně jako významný producent mobilních telefonů. Jedná se o společnost Apple. Ta je sice aktuálně na startovní čáře, ale jak vypadají první prohlášení, firma to s vývojem vlastních automobilů bude myslet opravdu vážně. Primárně chce samozřejmě konkurovat již zmíněnému Google.

Firma neponechává nic náhodě

Pokud se podíváme na seznam několika posledních domén, které si firma nechala zaregistrovat, jsou to například apple.car, nebo apple.cars. Už samotné názvy jasně ukazují, co na nich v budoucnu bude. To však není jedinou ukázkou toho, jaký směr chce společnost nabrat. Už loni na podzim se totiž rozšířili řady zaměstnanců, kteří by měli na tomto konkrétním automobilu pracovat. A rozhodně nepůjde o pár lidí, jelikož celkem by číslo vývojářů mělo dosáhnout hodnoty 2 000 lidí. Díky tomu by měl tým pracovat velmi efektivně a také rychle. A to pod vedením skutečných odborníků. Těm firma nabídla lepší podmínky, a tak vlivem toho odešli třeba z automobilek Ford nebo Tesla, či z firem jako Samsung.

Žádost o povolení mají úřady na stole

Co vznikne v rámci vývoje, to se logicky musí také otestovat. Pro tyto účely již má Apple podanou žádost u kalifornských úřadů. Nyní je na jejich zvážení, zda firmě povolí to, aby se svými bezpilotními auty mohla vyjet do provozu. A kdy můžeme očekávat první hmatatelný a funkční varianty? Podle prvotních spekulací by se to mělo podařit za 3 – 4 roky. Poté ale bude následovat velmi dlouhé období testování, které aktuálně podstupují konkurenti z automobilového segmentu.

Rate this post