Lexus chystá nový model LS. A bude o co stát


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Na konci října se na tokijském salonu dočkáme také představení nového luxusního modelu automobilu Lexus LS. Půjde o úplně nový osmiválec.

Novinka půjde na trh až za dva roky

Na co se můžeme těšit? Verze automobilu Lexus LS, která v současnosti brázdí silnice, má za sebou už devět let své existence. Její nástupce, jehož koncept budou moci zájemci spatřit na Tokyo Motor Show, ale půjde na trh až za dva roky. Dočkáme se ho až v roce 2017. Ovšem čekání se v tomto případě zřejmě vyplatí. Slibovaný koncept podle zpráv, které jsou k dispozici, zřejmě bude podávat poměrně přesný obraz toho, jaká bude následná skutečnost.

Objeví se hybridní osmiválec

Nyní zatím ještě není k dispozici žádný snímek celého vozu, pouze vyobrazení přední masky chladiče. Nabízí se ale i informace ze zákulisí, jež hovoří o tom, že půjde o hybridní verzi s novým turbomotorem o objemu 3,5 litru. Jde o vidlicový osmiválec. Podle dostupných technických specifikací by výkon zmiňovaného hybridního systému měl činit 400 kW. Vůz ale bude mít i svoji nehybridní verzi s výkonem asi 345 kW. V čem spočívá inovativnost koncepce? Alain Uyttenhoven, šéf Lexusu pro Evropu, mluví hlavně o emotivnějším stylingu vozů.

Sázka na nenapodobitelný charakter

Rozhodně prý nepůjde o situaci, kdy se jednotlivé modely budou lišit jenom velikostí vnějších rozměrů. O styl, který by se dal připodobnit k ruským matrjoškám, kdy v jedné sošce najdete uvnitř další, úplně stejnou ovšem pouze v menším provedení, se tady podle Uyttenhovena v žádném případě nejedná. Naopak. Lexus sází na to, že každý z modelů jeho vozů má svůj vlastní nezaměnitelný charakter, který je těžko napodobitelný. Navíc se Lexus nežene za co největším prodejem. Chce být především výrazný a klade důraz na detaily a také design, který si nelze splést s žádným jiným vozem.

Rate this post