Jak vybavit autolakovnu?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Kvalitně provedená lakýrnická práce výrazně zvyšuje životnost vozu. Snižuje možnost poškození automobilu a následné koroze jeho plechových dílů. Proto by žádný majitel vozu neměl podceňovat lakování vozu. Při výběru provozu, kde si nechá lakýrnickou práci provést, by se měl soustředit na vybavení lakoven.

Kabiny zajistí i odsávání

Základem lakoven jsou stojany nezbytné k umístění autodílů. Jsou potřeba nejenom pro samotné lakování, ale také pro kytování a broušení jednotlivých dílů. Tím skutečným technologickým srdcem autolakoven jsou ovšem stříkací kabiny o různých rozměrech. Umožňují stříkáním nanášet nátěrové hmoty, nechávat odtékat rozpouštědla a sušit již nalakované díly, což samozřejmě probíhá při zvýšené teplotě. Kabiny musí splňovat veškeré hygienické i bezpečnostní předpisy a emisní limity při nanášení nátěrů. Dále jsou zde lakovací boxy vybavené pro mokré lakování, které probíhá tekutými nátěrovými hmotami. Kromě správného průběhu lakování ovšem musí boxy zabezpečit i vhánění vzduchu a odsávání zplodin z celého procesu. K tomu slouží odsávací stěna, která má v lakovacím provozu na starosti právě odvod vzduchu z prostoru. Vzduch stěna odsává z kabiny rovnoměrně od podlahy až po strop, a to v celé své šířce. Odvádí ho k následné filtraci. Znečištěný vzduch se při tom filtruje nejenom při výstupu z kabin a boxů, ale i při vstupu z generátoru dovnitř do prostoru.

Zajištění dodávky i ekologického servisu

Vybavení pro autolakovny a průmyslové provozy dodává firma Naver, s.r.o. Dokáže zajistit nejenom dodávku, ale i servis technologických zařízení. Připravuje projektovou dokumentaci k těmto technologiím a zabývá se i výměnou filtračních materiálů, které se při lakování používají, a to včetně aktivního uhlí a také použité filtry ekologickým způsobem zlikvidovat.

5/5 - (1 vote)