Lada představuje nové auto

Automobilka Lada potěšila své příznivce v současnosti úplně novým vozem. Jde o model Lada XRAY z kategorie crossover, tedy v podstatě terénní vůz. Automobily tohoto typu jsou v současnosti velice populární. Dokážou totiž přinášet svým uživatelům výhody hned několika druhů vozů. Proto jde o skutečně všestranné a kvalitní automobily.

První vůz pro prezidentova zástupce

Zájemci měli možnost vidět první fotografie Lady XRAY už před delší dobou, kdy proběhla prezentace modelu pro prodejce. Nyní ale už nastal správný okamžik, kdy se s novým vozem mohou seznámit všichni. Jeho oficiální představení proběhlo ve chvíli, kdy Michail Babič, zástupce prezidenta Ruské federace v Povolžské oblasti, navštívil automobilku AvtoVAZ, z jejichž dílen model pochází.

Vzniknou tři verze

Rozměry automobilu činí 4,2 x 1,8 x 1,6 metru, rozvor náprav 2,6 metru. Do zavazadlového prostoru se přitom vejde 324 litrů, a když sklopíte sedadla, potom dokonce 770 litrů. Vzhledem k tomu, že vlastníkem AvtoVAZ je Renault-Nissan, samozřejmě nový vůz využívá autodíly dodávané jejich koncernem. Ze začátku bude pohonnou jednotku tvořit motor o objemu 1,6 litru a výkonem 78 kW. Později přibude varianta s výkonem 84 kW a s motorem o objemu 1,8 litru a výkonem 90 kW.

Pohon na všechny čtyři kola

Pozitivní je, že vůz bude mít pohon na všechna čtyři kola, což v současnosti v  případech mnoha automobilů není standardem. Mnozí výrobci ho u svých vozů neaplikují. Ovšem nutno podotknout, že pohon na čtyři kola se objeví až později, nikoli v první sérii aut. Podle informací rovněž v tomto případě půjde o model vybavený robotizovanou převodovkou.

Ostrá verze se objeví v únoru

Aktuálně jsou k dispozici informace, že je hotova série 180 testovacích vozů. Výrobu nového modelu v ostré verzi a začátek prodeje automobilka naplánovala na únor roku 2016.