Kvalitní brzdy by měly být základem každého vozu

Víte, že kvalitní brzdy vám mohou zachránit život? Nebo vám mohou alespoň pomoci v tom ohledu, že se vyhnete případné nehodě? Pokud ano, rozhodně byste měli věnovat čas tomu, abyste je nejenom pravidelně kontrolovali, ale abyste také včas buď destičky, nebo i kotouče vyměnili. Samozřejmě stejně jako u celé řady dalších automobilových dílů, i v případě brzdného systému platí, že základem by měly být velmi kvalitní brzdové kotouče, které tak dokážou výrazným způsobem minimalizovat vzdálenost potřebnou k brzdění. A pokud bychom měli být konkrétní, rozhodně neuděláte chybu, pokud zvolíte brzdové destičky ATE, které na našem trhu vynikají svou kvalitou, na kterou se budete moci za všech okolností spolehnout.

Samozřejmě výrobců je v této oblasti mnoho, a jmenovaný ATE rozhodně není tím jediným, díky kterému se budete moci během celé jízdy cítit bezpečně, a díky kterému budete vědět, že jakmile šlápnete na brzdu, začne váš vůz intenzivně brzdit. Další špičkou ve své oblasti je také značka FERODO, která si taktéž našla celou řadu příznivců, a to nejenom u nás, ale i po celém světě. A pokud bychom měli trojlístek značek uzavřít, potom nesmíme zapomenout zmínit ani značku BREMBO, která má také poměrně velkou oblibu.

Sportovní kotouče

Sportovní kotouče

Samozřejmě s výše uvedenými značkami jsme mluvili hlavně o samotných brzdových destičkách. Ačkoliv mnoho z nich vyrábí také kotouče, rozhodně nejsou jediné. Velmi dobrým poměrem cena / výkon vynikají třeba i oblíbené vrtané kotouče ZIMMERMANN, které poskytují skvělý výkon při samotném brzdění, a plně tak uspokojí také náročnější zákazníky. Stejně tak kvalitní je třeba španělská firma Roadhouse, která se specializuje na sortiment, který je vhodný nejenom pro osobní, ale samozřejmě také nákladní automobily, kde musí být vzhledem k hmotnosti nákladu kvalitní brzdy naprostou prioritou.