Jak koupit levně ojeté auto? Možnosti u ojetin.


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Pokud se chystáte koupit auto a nemáte dostatek financí na nové, potom vám nezbývá nic jiného, než se zaměřit na ojetiny. Jako většina ostatních se jistě zaměříte na nabídku v autobazarech nebo budete hledat v soukromých inzerátech či u známých. Víte ale, že existují i tři další možnosti, jak můžete ojeté auto koupit? Zajímavé jsou v tom, že i skvělou ojetinu můžete koupit opravdu levně!

1. možnost – dražba automobilů

Dobrou šancí pro zisk ojetého auta za nízkou cenou je dražba. Stačí jen vědět kdy a jak dražby automobilů probíhají. Jedná se o exekuční dražby, takže se vyplatí sledovat exekuční portály a informace o plánovaných dražbách můžete najít i na vývěskách obcí. V dražbě se dají ojeté vozy sehnat opravdu levně, záleží ale na tom, kolik účastníků se dražby účastní a jaká je vyvolávací cena.

2. možnost – přenechání leasingu

Pokud chcete novější vůz, mohla by vás zajímat možnost, při které dojde k přepsání leasingu. Lidé se totiž velmi často dostávají do situace, kdy si sjednají leasing, ovšem po čase zjistí, že ho nejsou schopni splácet. Na internetu najdete inzerátů typu „přenechám leasing bez odstupného“ opravdu mnoho. Při tomto typu nákupu ojetého auta si ale dejte dobrý pozor na podmínky leasingové smlouvy.

3. možnost – zabavený leasing

Třetí a velice výhodnou možností nákupu ojetiny je zabavený leasing. V tomto případě dojde k zabavení vozu majitele, který nebyl schopný splácet. Díky zabavení můžete sehnat i málo ojeté auto se slevou až padesát procent. Dobré je ale vědět, že o tento typ obchodu je veliký zájem, takže auta rychle mizí. Je tedy potřeba nabídky sledovat a ihned reagovat.

 

Rada na závěr – ať už si vyberete jakoukoliv možnost, vždy si před nákupem nechte zkontrolovat technický stav vozidla. Chtějte také všechny potřebné dokumenty a ověřte si i to, zda auto nebylo bourané.

2.5/5 - (2 votes)

1 Response

  1. Petr napsal:

    na jedné dražbě jsem byl, ale přišlo mi to jako všechno domluvené. Dražili profesionálové.