Jak si půjčit auto

Nemáte vlastní auto? Nemáte ho, protože se vám nevyplatí, moc toho nenajezdíte? Bez auta to někdy bohužel nejde, nebo jde, ale je to těžké. Situaci aktuální potřeby auta můžeme vyřešit zapůjčením od přátel, rodiny nebo z práce, využít autopůjčovnu nebo nově také sdílení aut.

Jedna taková moderní autopůjčovna/sdílení aut vzniká v Brně, startup Ajo.cz. Systém funguje tak, že celý systém je spojený a závislý na internetovém připojení. Jako uživatel si na stanovený čas zarezervujete auto a také místo, kde si ho vyzvednete. Před samotným vyzvednutím auta se dozvíte přesnou polohu, kam si pro něj přijít. Jakmile k němu přijdete, zavoláte klientskou linku a operátor vám na dálku auto odemkne. Klíče, kterými nastartujete naleznete uvnitř.

Auto je vybaveno modulem s GSM modemem, GPS a také WIFI. To znamená, že spolucestující mají k dispozici WIFI síť, tak jak to známe v poslední době z autobusů a vlaků od StudentAgency nebo LeoExpressu.

V tomto případě se nejedná o klasické sdílení aut, které se aktuálně rozmáhá ve velkých městských aglomeracích, ale spíše jde o netradičně a moderně pojatou autopůjčovnu.

Čím se svezeme?

Autopůjčovna startuje s novou Dacií Logan s pohonem na LPG.

Dacia Logan MCV II. generace

Dacia Logan MCV II. generace

Za kolik pojedeme?

Za měsíční poplatek 49,- Kč si můžete zapůjčit auto za cenu 4,90,- Kč/km + poplatek 39,- Kč/hodina. Cena již zahrnuje palivo, pojištění, sezonní pneu. Ceny jsou vč. DPH.

Ceny

Ceny

Projekt autopůjčovny startuje v Brně a doufám, že bude jen otázka času, kdy se rozšíří do dalších regionů. Neotřelý a rychlý způsob, jak si půjčit auto. Dávám palec.

http://www.youtube.com/watch?v=5LurP-kgX8I