Kupujete 10 let staré auto? Víme, které nebrat


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Nemáte na nový vůz, ani nemáte na vůz, který je jenom pár let starých? Když se podíváme na průměrná stáří vozidel v České republice, je třeba říci, že rozhodně nejste jediní. Stáří vozů stále stoupá a nic výjimečného rozhodně není to, když se někdo rozhodne investovat do vozu staršího více, než 10 let. Jste na tom stejně? Nedejte na slova prodejce v bazaru, nebo prodejce soukromníka. Podívejte se raději na přehled těch vozů, které nedoporučujeme, jelikož patří k tomu nejhoršímu.

Ford Ka

Ve své době se jednalo o celkem zajímavé městské auto. Bylo dokonalou volbou pro ženy, které hledaly především přibližovadlo do města, kdy oželí i to, že je ve voze málo místa a pokud jde o zavazadlový prostor, také to není ideální. Na druhou stranu když se jednalo o parkování, vůz ukázal své přednosti – tedy minimální rozměry. Když ale mluvíme o stránce technické, rozhodně nejde o spolehlivý a bezporuchový vůz. Nehledě na zub času a korozi. Pokud si říkáte, že by vám 1é let starý Ford Ka vyhovoval, zapomeňte na něj. Není dobrý.

Renaul Mégane

Vůz, který je po designové stránce stále celkem povedený, a i když je starý deset let, rozhodně nevypadá zase až tak špatně. Zaujmout může i svou všestranností, a tak se může jevit jako dobrá volba pro běžnou rodinu. Zdání ale klame. Právě tento model, stejně jako model Renault Laguna podobného stáří, jsou důvody k tomu, proč tato automobilka získala natolik negativní pověst. Když budete Renaul Mégane, nebo Laguna pořizovat ve více než desetiletém stáří, buďte si jisti, že s daným vozem budete mít více starostí, než pozitiv.

VW Sharan

Jste početná rodina, která když někam jede, tak potřebuje ve voze dostatek místa? Potom vám jistě může vyhovovat VW Sharan. Ten s ohledem na danou praktičnost patří jasně mezi jedničky. A když k tomu přidáte i model, který patří k novějším, tak nezklame ani komfort, nebo kvalita. To se ale rozhodně nedá říci o variantách vozu, které jsou starší. Právě zde Volkswagen ukázal, že jsou i vozy, které se automobilce nepovedly. U deset let starých vozů daného typu se objevuje mnoho problémů. Proto pro svou početnější rodinu kupte raději něco jiného, co bude výhodnější a lepší.

Dacia Logan

Mohou být dva typy zájemců, kteří by uvažovali nad koupí tohoto vozu. Buď se může jednat o početnější rodinu, která hledá vůz nabízející prostor pro všechny pasažéry, nebo může jít o živnostníka, který hledá vůz, kam by se mu vešla veškerá jeho výbava. Když by se vybíral některý novějších modelů vozu Dacia Logan, a zamhouřily by se oči nad některými problémy, tak se dá říci, že dané auto není nijak špatné. Budete-li ale uvažovat nad deset let starým modelem, určitě vás s ním čeká více negativ, než pozitiv. Cenově sice nalákat umí, ale to je tak všechno. Je třeba mít stále na paměti, že Dacia je lowcost automobilkou pro ty, kteří hledají něco obyčejného za nízkou cenu. Postupem času se tak jasně ukáže, na čem všem se šetřilo.

Renault Scénic

Jak je vidět, větší auta na tom rozhodně nejsou po svých deseti letech nijak dobře. Důvod je dán také tím, že právě před deseti lety teprve začínaly a tak ne vše bylo dotaženo k dokonalosti, jako je tomu u současných modelů. Jasným příkladem tak je Renault Scénic, o kterém mnozí přemýšlejí jako o rodinném voze. Na stejnou kolej můžeme zařadit i další model dané automobilky, a to Renault Kangoo. Je ten, o kterém přemýšlíte starší deseti let? Tak raději neriskujte a podívejte se po něčem jiném, nebo raději po modelu novějším. Ani toto není cesta, kterou se vydat, když hledáte něco většího pro rodinu, nebo menšího v rámci užitkového segmentu.

Citroen C4

Na první pohled celkem povedené, a rozhodně i praktické auto, které v tomto ohledu může nabídnout přesně to, co zájemce hledá. Na druhou stranu je to stále Citroen, který přece jenom nemá tak úplně ideální pověst. Je to dáno tím, že některé jeho modely jsou celkem dobré, ale potom tu jsou takové, o kterých je nutné říci doslova pravý opak. A to je tento případ. Když je tento vůz starší deseti let, nebo se této hranici blíží, nedoporučujeme ho mít v garáži. Když se podíváme na celkové statistiky poruchovosti, rozhodně se nejedná o úplně ideální volbu. Spíše je tomu naopak.

Chevrolet Matiz

Celkem rozporuplná značka, která pokud jde o USA a segment sportovnějších vozů může zajmout, i pokud je vůz starší přes deset let. Když však mluvíme o Evropě, nejsou sem dodávány sportovní vozy, ale spíše ty, které můžeme označit jako praktické. I když i to je třeba vzít v případě modelu Chevrolet Matiz s jasnou nadsázkou. To proto, že se jedná spíše o menší, dá se říci hlavně městské auto. A jelikož u takových se nepočítá s příliš velkým nájezdem a náročností provozu, tak je to znát s každým rokem, které uběhne od doby výroby. A to je ten důvod, proč je třeba i tento vůz jasně zařadit na seznam takových modelů, u kterých je lepší sáhnout raději jinam. I když pokud se chcete držet právě oblasti vozů městských, není daný výběr zase až tak široký.

Kia Rio

Pokud bychom se podívali na to, jak jsou na tom vozy automobilky Kia nyní, tak je nutné říci, že jejich úroveň postupně stoupá a nyní je to s kvalitou rozhodně na vysoké úrovni. Ne vždy tomu tak bylo. Pokud je vaším cílem pořídit si deset let starý model Kia Rio, příliš ho pro řadu problémů nedoporučujeme. Stejné je to i s další korejskou automobilkou. Když se rozhodnete pro deset let starý Hyundai Tucson, nebude to krok správným směrem. Přitom současné modely jsou na tom velmi dobře a dá se říci, že lákají a zaujmou.

Rate this post