Kupujete 10 let staré auto? Víme, které bude spolehlivé

Průměrný věk ojetých vozů v naší zemi stále stoupá, a dokonce to došlo k tomu, že výrazně převyšuje deset let. I proto, i když se to nezdá, nemusí být nic výjimečného to, že si někdo pořídí deset let starý automobilů. Je vcelku pochopitelné, že u takového vozu je nutné počítat s tím, že po technické stránce rozhodně nebude vše tak dokonalé, jak si mnozí myslí. Přesto jsou vozy, které jasně dominují a kterých se doporučujeme držet. Některá jsou samozřejmě z hlediska financí méně dostupná, ale u jiných můžeme říci, že jsou ideálními adepty. Tak jdeme na ně.

Porsche 911

Legenda mezi automobily. A to nejenom proto, že design tohoto vozu stále zůstává zachováván, jelikož je jednoduše unikátní. Samozřejmě pokud se podíváme na nejnovější modely, tak nesmíme zapomenout na řadu moderních věcí. I tím auto zaujme. Nic ale nezkazíte, když máte hlouběji do kapsy a rozhodnete se pořídit si sportovní vůz, který bude starý přes deset let. V takovém případě nedělejte jakékoliv kompromisy a rozhodně vsaďte právě na model, kterým je Porsche 911. Uvidíte, že to nebude špatná volba.

Toyoto Corolla Verso

Když se řekne Toyota, mnoho lidí si jasně představí symbol dokonalé spolehlivosti. Nutno však říci, že současné vozy této značky už na tom přece jenom nejsou tak dobře, jako tomu bylo v minulosti. A je to právě ona minulost, která jasně ukazuje, že se jedná o vozy, které nezklamou ani v současné době. Těm novým se kvalitativně stále mohou rovnat. Právě proto v našem žebříčku rozhodně nesmí chybět automobil, kterým není žádný jiný, než Toyoto Corolla Verso. Ten jasně potvrzuje to, co je s danou automobilkou jasně spojováno. Vysoká kvalita zpracování a také minimální poruchovost. Přesvědčte se.

Ford Fusion

Není to jenom auto, které znáte nyní, v jeho poměrně nové verzi. Ford tento model představil už v minulosti. A i když není v bazarech tak dostupný, může se rozhodně vyplatit začít ho hledat. To hlavně z toho důvodu, že vás nezklame svou kvalitou, která je i po letech stále ucházející. Je pravdou, že pokud jde o design, tak auto příliš nenadchne. Když ale mluvíme o jeho celkové spolehlivosti, není důvod se obávat. K tomu stačí přidat pozitiva, jako je i celková všestrannost a praktičnost a zklamáni rozhodně nebudete.

Toyota Corolla

Znáte? Jistě ano. A nejenom v souvislosti s novými generacemi daného vozu. Jedná se totiž stále o model, který vznikl dříve a který byl symbolem toho, co tato automobilka jasně ztělesňovala – ostatně to jsme už uvedli výše. Je to hlavně odolnost a minimální poruchovost. Není proto divu, že mnozí lidé ve voze Toyota Corolla stále jezdí. A nemohou si ho vynachválit. A pokud jste v situaci, kdy takto starý vůz hledáte, určitě s ním neuděláte chybu. Pochází z doby, kdy tato automobilka na poli kvality byla jasným unikátem.

Mercedes SLK

Ano, je to symbol kvality, stále velmi zajímavého vzhledu, elegance a také pohodlí. V době svého vzniku se jednalo o vůz, který měl nabudit dokonalý reprezentativní dojem. Dnes už sice jeho design patří mezi starší, což ale neznamená, že by auto bylo jakkoliv špatné. Pokud po desetiletém modelu Mercedes SLK sáhnete, jistě pocítíte, nakolik nadčasové auto to bylo. Navíc vás zaujme i to, že se nemusíte bát případných technických problémů, které jsou spíše výjimečné.

Suzuki Grand Vitara

Když se podíváte na současné vozy SUV, tak o nich musíme říci, že jde spíše o modely, které jsou určené do prostorného města a opravdu jenom minimálního terénu. To v minulosti tomu bylo jinak. Když už se stavělo větší auto, tak hlavně proto, aby v terénu obstálo co možná nejlépe. A to byl a je i příklad modelu, kterým je desetileté auto Suzuki Grand Vitara. To se v terénu stále neztratí a jisti si můžete být tím, že pokud jde o porovnání se současnými off-roady, tak je může hravě strčit i do kapsy. A jelikož se jednalo o auto, které bylo stvořeno i pro jízdu mimo silnici, je celkem pochopitelné, že bylo dbáno na jeho kvalitu. Proto nyní, po deseti letech na trhu, s ním stále nemůžete sáhnout vedle. Nevěříte? Tak se o tom přesvědčte sami, při zkušební jízdě v bazaru.

VW New Beetle

A zpět k unikátním vozům, které stále ukazují, že rozhodně mají co nabídnout, i když jsou starší. Nejenom, že to může být jejich celkem ucházející design, ale je to stále i jejich kvalita. Navíc cena klesá, což je velké lákadlo, proč je dobré si je pořídit. A jaká je možnost nejlepší? Je to VW New Beetle. Pokud je něco, co na voze tolik láká, je to právě jeho vzhled. Nyní již víte, že je to také kvalita a spolehlivost. Mít legendárního brouka, a to v jedné z jeho původních verzí tak může být lákavé jak z hlediska ceny, tak i proto, že vám nebude stát dlouhou dobu v garáži. Právě naopak. Navíc když ho porovnáte s modely té doby, i s těmi moderními, jenom málokteré auto na první pohled uchvátí svým designem.

VW Golf Plus

Pokud se podíváme na vůz, který je doslova po generace osvědčenou volbou, je to Golf. Stále se vyrábí, už v několikáté generaci. A stále je o něho obrovský zájem, který svědčí o tom, že se jedná o vůz, který je všestranný a dokáže zacílit na širokou škálu zákazníků. Hlavně těch, kteří hledají kombinaci zajímavého vzhledu, praktičnosti, i jízdních vlastností. Pokud je vaším cílem pořídit si auto starší deseti let, potom chybu neuděláte, když se bude jednat právě o model VW Golf Plus. To, že je v našem žebříčku, jasně potvrzuje, že vás svou kvalitou určitě nezklame ani po letech.

Rate this post