Které elektromobily vás dovezou nejdále?

Elektromobily jsou poměrně velkým hitem posledních let. Jak proto, že alternativní zdroje jsou v kurzu, tak i proto, že automobilky chtějí jít směrem, který souvisí s ochranou přírody. I proto většina těch velkých svůj elektromobil buď už má, nebo ho plánuje. Pokud nad ním uvažujete, podívejte se s námi na to, který vás doveze skutečně nejdál. To je totiž jeden z nejdůležitějších parametrů, podle kterých nové auto na elektřinu vybírat.

Ford Focus Electric

Jedná se o oblíbený vůz hlavně proto, že je pro běžného zákazníka celkem dobře dostupný. Je to dáno tím, že jeho cena je zhruba 700 000 korun. Velmi oblíbený je tento stylový model především v USA, kde se pyšní dobrými prodejními výsledky. Dojezdová vzdálenost je aktuálně 122 kilometrů. Jde o hodnotu udávanou výrobcem. I když to není dokonalé, stále musíme zůstat u toho, že se vůz řadí do segmentu těch s nejlepším dojezdem.

BMW i3

Ani tato prestižní automobilka samozřejmě na elektřinu nijak nezapomíná. A tak má v nabídce model s označením BMW i3. Jedná se o designově celkem povedený, doslova až unikátní automobil. Pokud jde o jeho dojezd, tak ten je celkem průměrný, jelikož činí 130 kilometrů. Co je ale u tohoto modelu poměrně velkým zklamáním, to jen rozhodně fakt, že automobil stojí přes milion a ne každý si ho proto může pořídit.

Honda Fit EV

Zajímavý model, který využívá lithium-iontové baterie, které pokud jsou stoprocentně nabité, tak mohou přinést dojezd ve výši lehce přes 130 kilometrů. Jedná se tedy o celkem průměrnou hodnotu, v rámci běžného použití. Že jde o automobil spíše do běžného života, než na okrasu, to jasně ukazuje i jeho design. Díky tomu má tento model ambice stát se celkem oblíbeným rodinným vozem. Drobným zklamáním může být vyšší cena, která činí necelých 900 000 korun českých.

Volkswagen e-Golf

Golf je dlouhodobě velmi oblíbeným automobilem a tak je více než jasné, že právě na něho vsadila tato automobilka ve chvíli, kdy přemýšlela nad vytvořením elektromobilu. Tento konkrétní model ujede na jedno nabití 133 kilometrů. Model je oblíbený hlavně v USA, kde dokáže velmi dobře konkurovat řadě ostatních značek. Pokud se podíváme na jeho cenu, tak ta činí necelých 900 000 Kč. Jak je ale zvykem, je v ní schována kvalita, která je pro Golfy typická.

Nissan Leaf

Zajímavý model, který sice není žádnou novinkou na trhu, což ale neznamená, že by v rámci současné konkurence nedokázal uspět. Právě naopak. Pokud se podíváme na to, jakou má Nissan Leaf dojezdovou vzdálenost, tak ta činí velmi příjemných 135 kilometrů. Dá se také říci, že automobil potěší i svou cenou, která činí jenom 730 tisíc korun českých. Kdo hledá všestranné běžné auto, ten rozhodně nemusí být z této volby zklamaný.

Mercedes B-Class Electric Drive

Prestižní automobilky nesmí stát v segmentu elektromobilů stranou. Dokazuje to i tento model, který lze pořídit pod milion. Nadchne hlavně svou praktičností, která si ale stále zachovává příjemný a moderní design. Pokud jde o jeho dojezd, tak ten je automobilkou udáván v hodnotě 140 kilometrů. Je tedy jasné, že kdo hledá luxusní a praktický automobil, tento rozhodně nemůže šlápnout vedle.

Fiat 500e

Vcelku zajímavý elektromobil. A to po všech stránkách. Hlavně potom s ohledem na svůj design. Jedná se totiž spíše o městský automobil, a to mu odpovídá i jeho velikost. Z hlediska designu si najde řadu příznivců, ale i řadu odpůrců. Pokud se podíváme na jeho cenu, tak ta činí téměř tři čtvrtě milionu korun. Pokud jde o jeho dojezd, tak nemůžeme pouze tvrdit, že se jedná o městský automobil, jelikož s ním lze lehce vyrazit také mimo město. Dojezd je stejný, jako u výše zmíněného Mercedesu. Tedy celých 140 kilometrů.

Kia Soul EV

Psal se rok 2014, kdy se tento elektromobil objevil a kdy způsobil doslova poprask. Z jakého důvodu? Pokud se podíváme na jeho design, nebudeme daleko od pravdy, pokud řekneme, že vypadá jako z budoucnosti. Vzhledem ke své velikosti ale zaujme také svou praktičností, a to jak v rámci pohodlí při převozu, tak v souvislosti se zavazadlovým prostorem. Lákadlem je ale rozhodně i jeho dojezdová vzdálenost. Pokud se podíváme na hodnotu udávanou výrobcem, tak činí 150 kilometrů. Kia Soul

Toyota RAV4 EV

Pokud máte na svém kontě necelých 850 tisíc korun, může se jako celkem dobrá volba jevit automobil, kterým je Toyota RAV4 EV. Z nuly na sto to zvládne do 7 vteřin a pod kapotou najdete 154 koní. Navíc se jedná o stylové a také velmi povedené SUV, které vás okouzlí také svou praktičností. Mezi tu nepatří jenom jízdní vlastnosti, pohodlí, i dostatek místa. Patří sem také dojezdová vzdálenost, která činí 166 kilometrů. Ideální elektromobil i na delší jízdy.

Tesla Model S

To nejlepší na konec. Konkurenční náskok Tesly je skutečně velký, což jasně dokazuje na svých modelech. Ty jsou nejenom elegantní a jsou dobrou volbou pro toho, kdo hledá stylové manažerské auto. Jedná se také o modely, které nezklamou svým dojezdem. Pokud se vám předchozí modely nezdáli tak unikátní, potom věřte, že jste měli pravdu. Tesla Model S je totiž dokáže strčit do kapsy. Její dojezd je unikátních 450 kilometrů. Na co ale nezapomínejte, to je cena tohoto modelu činí 2 300 000 Kč. Za to, co ale automobil nabídne, je to cena více než slušná. Lákadlem je rozhodně i celkem unikátní design, stejně jako moderní výbava. I proto je Tesla Motorst jako firma považována za skutečného průkopníka, ale i vzorovou společnost oblasti moderních elektromobilů. Dokazuje to jak vzhledem, tak výbavou, nebo technickými parametry svých automobilů.