Koroze u aut hrozí u některých modelů více, než u jiných


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Co je hlavním nepřítelem auta? Majitelé vozů se jasně shodují na tom, že to jsou dvě konkrétní věci. Je to porucha a koroze. O tom, jaké vozy patří k nejvíce poruchovým, jsme vás již informovali. Nyní se proto podíváme na věc číslo dvě. A tím jsou vozy, u kterých se vyskytuje koroze více, než u ostatních. Proto doporučujeme si je buď nekupovat, nebo o ně náležitě pečovat, nebo je zde ještě možnost třetí, s nutností pravidelných oprav. Podívejme se tedy společně na vozy, které jsou se zvýšeným rizikem koroze spojeny.

Mazda

Velmi dobrá auta, která nadchnou svými jízdními vlastnostmi, ale i svým zpracováním, nebo designem. Pokud nad koupí daného vozu přemýšlíte, je dobré připomenout, že i přes všechny klasy mluvíme o automobilu, u kterého není ochrana proti korozi nijak dokonalá. Tedy pokud zvolíte špatný model, jelikož ne o všech musíme nutně říci, že se jedná o automobily, se kterými šlápnete vedle. Ty, které můžeme označit jako vozy rizikové, jsou především modely: Mazda 3, Mazda 5, Mazda 6 a Mazda Tribute. Jejich antikorozní ochrana je poměrně slabá a tak se dá očekávat, že pokud s vozem budete pravidelně jezdit v zimě, na posolených silnicích, dříve nebo později uvidíte následky.

Dodge

Známá automobilka, hlavně za velkou louží. Obecně musíme říci, že produkuje takové vozy, které skutečně dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu, jak z hlediska své kvality, tak z hlediska praktičnosti. Čas od času se ale může ukázat, že i taková automobilka může šlápnout vedle. Typickým příkladem je právě model Dodge Caliber, který můžeme nazvat jako náhradu za model Neon. Cílem bylo vytvořit zajímavý a také oblíbený crossover. Jak se to povedlo? Pokud vezmeme v potaz antikorozní úpravu, tak v podstatě vůbec. Bohužel byly i jiné parametry, kterými vůz neoslnil – třeba jeho jízdní vlastnosti.

Že se této automobilce v tomto směru moc nedaří, to dokládá výčet i dalších modelů, které spadají pod křídla této automobilky. Ochrana proti korozi je u nich sice na vyšší úrovni než u výše jmenovaných, ale k naprosté dokonalosti má stále daleko. O jaký model se jedná? Je to Dodge Caravan, známý také pod názvem Dodge Voyager. Na první pohled dokonalý praktický vůz, který jak se ukazuje, má bohužel také své mouchy.

Jeep

Těžko byste si do terénu představili jiný automobil, než je právě Jeep. Osvědčená značka všude tam, kde je opravdu nutné dostat se na místa, kde to s jinými vozy nejde. Tímto vozy Jeep vždy dokázaly získat mnoho zájemců a tak se u nich pochopitelně hledělo více na praktičnost, než na vzhled. I to se ale změnilo a několik poslední ch modelů ukazuje, že vůz může být i stylovou součástí vaší garáže. V čem ale má automobilka stále velké rezervy, to je ochrana proti korozi. A jelikož jsou vozy určené do terénu, kde o vlhkost skutečně není nouze, jeto poměrně výrazná vada na kráse. Které konkrétní modely jsou ty, u kterých doporučíme spíše obezřetnost? Jedná se o vozy Jeep Wrangler TJ, Jeep Wrangler JK, Jeep Patriot a Jeep Compass. Jak je vidět, většina daných vozů z našeho výčtu je skutečně ze segmentu těch, které by měly bez problémů obstát i v náročnějším terénu, a to ať už se do něho rozhodnete vyrazit v létě, v zimě, za sucha, nebo třeba i v dešti.

Ford

Je mnoho modelů, které tato automobilka vyrábí, a která nabízí po celém světě. A pochopitelně i u nás, kde patří mezi velmi vyhledávané možnosti. Není se čemu divit, jelikož Ford je dlouhodobě možností hlavně pro toho, kdo hledá praktické a spolehlivé auto za dobrou cenu. Některé modely ale zcela pochopitelně mohou mít své mouchy, a jeden z konkrétních problémů se týká právě ochrany proti korozi, která nemusí být ideální. O jaké modely se jedná? Bohužel je to jeden z velmi vyhledávaných modelů, a to Ford Focus. Ten je doplněný druhým vozem, s označením Ford Kuga. Pod tímto názvem se prodává mimo jiné i u nás, ale jsou i lokality, kde se pro něho používá název Escape.

Suzuki

I tuto automobilku můžeme zařadit do skupiny těch vozů, u kterých je velkým lákadlem hlavně poměr ceny a kvality. Široká škála možností zaujme jak toho, kdo hledá spíše menší automobil, tak zaujme i toho, kdo naopak hledá auto zajímavé a větší. Když k tomu přidáme dobré jízdní vlastnosti, nebo i některé modely, které jsou určené přímo do terénu, je jasné, že tato automobilka nemusí zklamat. Prodává po celém světě, včetně naší země. Jestliže máte některý z modelů v hledáčku, doporučujeme porovnat s těmi, které nejsou příliš dokonalé z hlediska ochrany proti korozi. Rizikovým modelem může být kompaktní automobil Suzuki Swift, stejně jako nelze zapomínat ani na vůz Suzuki Grand Vitara. Zde rozhodně zklame to, že vůz se může hodit i do náročnějších podmínek, a přitom ochrana proti korozi není tak dokonalá, jak by se očekávalo.

Chevrolet

I když automobilka v rámci své strategie odešla z Evropy a rozhodla se na tento trh dále necílit, neznamená to, že by nebylo možné s některým modelem této automobilky jezdit. A to jak ve chvíli, kdy se rozhodnete koupit si ojetý model, nebo ve chvíli, kdy si jednoduše necháte konkrétní automobil dovézt právě do naší země. I když vás může zaujmout provedením, praktičností, a u některých modelů také designem, je dobré hledět opravdu na vše a mít na paměti, že u některých modelů vás může naštvat objevující se koroze. Zvláště u ojetých vozů si kontrolujte, zda se neobjevuje. Dále u nich počítejte i s tím, že se rozhodně dříve nebo později objeví. Hlavně potom u modelů Chevrolet Aveo, ale může to být také větší model Chevrolet Equinoix. Těch však v naší zemi jezdí jenom skutečné minimum.

Rate this post