Koncept Opel GT je skutečným výkřikem moderní technologie

Mnozí nesledují světové autosalony ani tak proto, aby se podívali na nové generace a nové modely vozů, ale spíše proto, aby se podívali na to, co automobilky zkouší v oblasti vývoje a nadčasového přístupu, který je spojený s budoucností. Pokud jste na tom stejně, neměl by vám uniknout ani koncept Opel GT, který se bude představovat v Ženevě. A že jde o naprosto unikátní vůz, to dokazuje i jeho design, který je skutečně nadčasový. V podstatě ukazuje vůz v podobě, jako kdyby přišlo z budoucnosti.

Na tlačítka zapomeňte

Na vůz se však nemusíme nutně dívat jenom z exteriéru, jelikož stejně tak se můžeme podívat také do jeho interiéru. A ani zde zaručeně nebudeme zklamáni. Možná budeme dokonce i překvapeni, jelikož Opel GT se obejde zcela bez velkého množství tlačítek. Vše se ovládá prostřednictvím jednotlivých displejů, stejně jakou touchpadů. I to je zkrátka dokonalá ukázka budoucího vývoje. Je sice pravdou, že napoprvé nemusí být vše tak jednoduché, ale dá se očekávat, že daný trend nebude za pár let ničím ojedinělým.

Vůz je doslova prošpikován moderními technologiemi

Ano, i to z něho dělá skutečný unikát. Podíváme-li se na to, v čem může zaujmout, potom třeba v možnosti si libovolně nastavit přístrojový štít, a to v oblasti zobrazovaných informací, nebo barevných schémat. Nechybí ale ani zajímavé kulaté displeje, které promítají obraz. A to ten, který snímají kamery umístěné na blatnících kol. Vůz totiž nenabídne klasická zpětná zrcátka a tak je vše řešeno právě pomocí daných kamer. Unikátní, přitom velmi praktické.

Jediným negativem zatím může být motor, který sice nabídne výkon 145 koní, což k tak malému a lehkému vozu nemusí být nutně špatná volba. Co ale pravděpodobně nenadchne nikoho, to je fakt, že pod kapotou najdeme jenom tříválcový motor. A to je vzhledem k unikátnosti daného vozu skutečně nejvýraznější zklamání.