Klíč k autu s dotykovým displejem? BMW takový má

Klíče k vozu jsou dnes něčím zcela běžným. Je sice pravda, že existují varianty bezklíčového odemykání i startování, ale stále je třeba mít zařízení u sebe. Dá se tedy říci, že se bez něho neobejdeme. A tak mnohé automobilky neváhají investovat ani do tohoto nezbytného pomocníka. Nejdále je zatím prestižní automobilka BMW, která se jednoduše rozhodla, že dá tomuto zařízení i dotykový displej. Proč? Aby přirozeně zvýšila celkový komfort používání. A u jakého vozu si ho lze vyzkoušet? U jakéhokoliv nového modelu ze sedmičkové řady.

Co všechno klíč umí?

Velkým pozitivem je určitě fakt, že se můžeme těšit i na českou jazykovou podporu, a tak s námi klíč komunikuje v našem rodném jazyce. Dále samozřejmě nabídne řadu praktických funkcí, které začínají tím, že na displeji vidíme notifikace o tom, zda je vůz i zavazadlový prostor bezpečně zamčený. Stejně tak ale vidíme, zda jsou vytažená všechna okénka.

Dále však můžeme tento unikátní klíč od BMW využít i k tomu, že si na něm zobrazíme třeba také dojezd našeho vozu, a to bez nutnosti vůbec sedat do vozu. Ani to však není jediná funkce, protože stejně tak nám umožní zapnout si klimatizaci či nezávislé topené, stejně jako můžeme konkrétní datum nebo termín spuštění i automaticky nastavit. Ideální v zimě, nebo letních horkých dnech. A cena za takový klíč? Necelých 7 000 korun českých.

Smělé plány do budoucna

Jak samotné BMW uvádí, tento model klíče s dotykovým displejem je zatím jenom začátek. V plánu je totiž řada dalších věcí, které budou spojeny hlavně s autonomními systémy. Hovoří se například o možnosti nechat vůz díky tomuto klíči automaticky zaparkovat. A to tak, že zkrátka opustíme náš vůz, budeme odcházet a prostřednictvím dotykového displeje aktivujeme danou funkci, kdy automobil najde konkrétní místo, do kterého samozřejmě také automaticky zaparkuje. Moderní technologie v praxi.