Jsou auta, která se nepovedou. Jaké je to nyní?

I když v současnosti sází automobiloví konstruktéři také na design svých produktů, ne vždy se bohužel auta povedou. Někdy i dobře míněná snaha vyjde na prázdno, protože vůz ve finále vypadá tak trochu jako kosmické vozítko. Jenže někdy může být ta ošklivost při vymýšlení nové konstrukce možná i trochu záměrem. Pokaždé totiž není cílem vytvořit designově naprosto dokonalý vůz, ale ukázat i něco jiného. Aktuálním příkladem tohoto trendu je Toyota Kikai.

Odkrývá tajemství pod kapotou

Letošní autosalon v Tokiu zrovna nenabídl žádné převratné novinky, jejichž sériová výroba je v současnosti na spadnutí. Na druhou stranu ale přinesl řadu konceptů, kterými se chlubily některé automobilky. Nechyběly v nich ani výtvory, nad kterými příznivec klasického designu u automobilů bude asi kroutit hlavou. Dalo by se skoro říci, že čím bláznivější nápad, tím více zájmu sklidí. Právě tak totiž vypadá Toyota Kikai. V případě tohoto automobilu nejde o to, vytvořit vozítko třetího tisíciletí, které by spíše než cokoli jiného připomínalo raketu, s níž u nás přistáli Marťané. Automobilka Toyota tentokrát sází naopak na samé jádro automobilů, a sice na jejich mechaniku. Z té se snaží ukázat uživateli maximum. Potenciální zájemce o tenhle netradiční automobil tak může na první pohled spatřit to, co se u běžného automobilu pečlivě skrývá pod kapotou.

Uvidíte i detaily pérování

Ve voze Toyota Kikai tak uvidíte motor, nápravy, nádrž nebo výfukové potrubí. Všechno naprosto nepřehlédnutelně, aby vás to okamžitě upoutalo. Dokonce i řidič sedí v tomto voze přímo uprostřed. Dole u nohou mu nechybí okénka, aby měl skutečně perfektní přehled o tom, co se v jeho voze děje včetně pérování a otáčení kol. Automobilu tak doslova a do písmene vidíte až do jeho žaludku.