Dvouletý plán Seatu je velmi ambiciózní


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Španělská automobilka Seat má do budoucnosti velké plány. Připravuje několik novinek. Mezi nimi bude také kompaktní SUV. To se bude vyrábět v závodě v Kvasinách v závodě Škoda v České republice.

Rozvoj navzdory problémům koncernu

Značka Seat, která je součástí koncernu Volkswagen, byla v minulosti léta ztrátovým podnikem, ovšem nyní vydělává. Jenom za letošní první pololetí oznámila zisk 52 milionů Eur, což v přepočtu činí 1,4 miliardy korun. K udržení výdělečné strategie má v současnosti program LEAP zaměřený na zvýšení efektivity výroby. Díky tomuto programu má tým Seatu v úmyslu dále posilovat svoji značku. Ročně se tak počítá s úsporami ve výši zhruba 2,7 miliardy korun. Přesto se příznivci této značky obávali, že aféra spojená s falšovanými emisemi u dieselových motorů může přinést její konec. Pokud totiž dojde v koncernu k velkému šetření, mohlo by to postihnout i Seat. Nyní se ale ukazuje, že tomu tak nebude. S rozvojem značky Seat se naštěstí počítá i teď, navzdory událostem.

Čtyři modely během dvou let

O tom, že plány Seatu ve střednědobém a dlouhodobém časovém horizontu plně podporuje i sám koncern Volkswagen, přesvědčuje příznivce Seatu osobně i šéf představenstva společnosti Francisco Javier García Sanz. Jde přitom o opravdu velkorysý program na příští léta. Objevit by se měly hned čtyři nové modely pod značkou Seat. Všechny by přitom měly být uvedeny na trh v horizontu pouhých dvou let.

První SUV se bude vyrábět u nás

V první polovině roku 2016 by se mělo žhavou novinkou stát SUV. Jak už bylo řečeno v úvodu, bude sjíždět z výrobních linek v Kvasinách. Rok 2017 bude potom ve znamení dalšího, tentokrát ale malého SUV. V jeho případě se klade důraz na sportovní jízdu a křivky. Podrobnosti o zbývajících dvou plánovaných vozech jsou ovšem zatím tajemstvím.

Rate this post