Jízda autem po Londýně? Už jenom potichu

Londýn je pro řadu z nás poměrně dostupným místem, což může znamenat, že si se můžeme zaletět nejenom letadlem, ale díky trajektům můžeme do Anglie i samotného Londýna dojet i svým vlastním autem. Pokud se rozhodnete jezdit po této metropoli, je třeba být skutečně potichu. Proč? Jelikož město chystá zákazy vytáčení motorů a dalšího hluku, který způsobují právě automobily. Pokud vás vůz skutečně umí svým zvukem zaujmout, může to vést k tomu, že kromě kolemjdoucích zaujmete také místní policisty, kteří budou nekompromisní.

Proč toto rozhodnutí padlo?

Důvod je samozřejmě jasný, a to poměrně divoké léto, které je s Londýnem spojeno. Prázdniny zde tráví celá řada velmi bohatých lidí, kteří si nenechají ujít možnost projet se ulicemi ve svých supersportech. A jejich provoz je logicky spojený s výraznější hlučností. Nehledě na to, pokud se takových automobilů sejde několik a všichni řidiči se budou chtít co nejvíce předvést. Zatímco krátkodobě to může být zajímavá podívané, z dlouhodobého hlediska to hlavně pro místní není nic pozitivního. Zkrátka každodenní rušení jejich klidného života si vyžádalo poměrně unikátní, přesto dle názoru mnohých efektivní řešení.

Co vše má být zakázáno?

Pokud vás zajímá, co vše může být zakázáno, není to jenom bezdůvodné vytáčení motorů do vysokých otáček. Je to také výrazně hlasitá hudba, nebo prudká akcelerace spojená s hvízdáním pneumatik. Zakázáno má být také hromadné troubení, nebo jízda několika supersportů v konvoji. Proti nim samotným samozřejmě místní obyvatelé, ani radnice nic nemá. Pouze chce docílit toho, aby nájezdy zbohatlíků neovlivňovali život běžných Londýňanů. Supersporty tedy bude možné v ulicích potkávat dále, pouze svým jízdním projevem nijak vybočovat z běžného standardu. Nechme se tedy překvapit, zda se tento návrh skutečně povede prosadit, nebo nikoliv.