Citroën přichází s novými motory

Tlak v oblasti emisních limitů, stejně jako snaha o co největší úsporu paliva. To jsou hlavní důvody, proč současné automobilky neustále vyvíjejí nové motory, které budou v obou oblastech dále, než ty předchozí. Ideálním příkladem automobilky, která svůj vývoj nezastavuje, je Citroën. Právě ta aktuálně uvedla, že chystá novou dvojici motorů, které budou určeny zatím výhradně pro model C5. Tedy jak v klasické verzi tohoto vozu, tak samozřejmě i ve verzi C5 Tourer.

Na co se můžeme těšit?

Pojďme si obě nové motorizace představit. V obou případech půjde o motory s označením BlueHDi, na které automobilka dlouhodobě sází. To nejpodstatnější, co se jich týká, je především fakt, že oba dva splňují emisní normy označované jako Euro 6. To samozřejmě znamená nejenom splnění požadavků Evropské unie, ale i jistotu velké ochrany přírody. Konkrétně jde o modely BlueHDi 150 S&S a BlueHDi 180 S&S. První jmenovaný je na trh dodáván výhradně s manuální šestistupňovou převodovkou, zatímco u druhého motoru je k dispozici naopak jenom převodovka automatická.

S novými motory i nové technologie

Jak automobilka Citroën uvedla, nezůstane v rámci svých automobilů jenom u nových motorů. Jelikož chce na našem trhu získat mnohem lepší pozici, nabízí i mnohá vylepšení související s jízdními vlastnostmi obou nabízených modelů. Konkrétně půjde o systém odpružení, který je označován jako Hydractive III+. Jeho cílem je především aktivní přizpůsobování vozovce a samotným nerovnostem, což přidává nejenom na pohodlí, ale přidává to také v oblasti jízdných vlastností a způsoby řízení.

Cena?

A na kolik zmíněné vozy s novou motorizací vyjdou? Rozhodnete-li se pro klasický sedan, začíná jeho cena na částce těsně pod 650 000 korun českých. Kdo si bude chtít připlatit za motorizaci s automatickou převodovkou a plnou výbavu, ten si bude muset připravit necelých 820 000 Kč.

4/5 - (1 vote)