Jeep Wrangler, Grand Cherokee

Severoamerický Jeep rozhodně ukazuje, že nemusí být nutně jenom dobrým, ale nudným autem do terénu. To ostatně ukázal autosalon v Ženevě, kde právě tento vůz doslova dominoval. Pokud budeme konkrétní, jednalo se o model, který nese označení Wrangler Rubicon Rocks Star. Ten je primárně spojený s tím, že využívá zajímavé doplňky od značky Mopar. I díky tomu se tak mohl dokonale předvést – a to znamenalo vlnu pochvalných reakcí.
jeep-wrangler-rubicon
Pokud se na model Wrangler Rubicon Rocks Star podíváme blíže, rozhodně na první pohled zaujme svou výraznou žlutou barvou. Stejně tak zaujme o jeho vzhled, který nijak nezapře svůj sériový původ, ze kterého tento koncept vychází. Zklamáni ale nebudou ani milovníci výkonných motorů. Pod kapotou najdeme motor o objemu 2,8 litru, který výkon převádí na nápravy prostřednictvím pětistupňové převodovky, která je plně automatická. Z hlediska designu nadchnou třeba zajímavé polepy, černé mřížky chladiče, nebo stylové víčko nádrže.
jeep-grand-cherokee
Tento vůz ale rozhodně nebyl tím jediným, čím Jeep jasně lákal jak motoristické fanoušky, tak i odbornou veřejnost. Druhým modelem, který se představil, byl Jeep Grand Cherokee. Tedy vůz, který bychom mohli zařadit samozřejmě do segmentu vozů SUV. V něm nadchne nejenom dokonalými liniemi a úchvatným designem, ale samozřejmě tím hlavním, a to jsou jízdní vlastnosti. Je jasné, že vzhledem k historii a zkušenostem samotné značky Jeep tento model zvládne jakýkoliv terén.
jeep-wrangler
Podíváme-li se na něho blíže, potom rozhodně zaujme takovými prvky, které dnes patří mezi standard tohoto segmentu. Tedy třeba svícení pomocí LED diod, zajímavě a elegantně zpracovanou masku chladiče, nebo dobře vypadající zadní spoiler. To vše ve skutečně robustním provedení, které dělá z modelu Jeep Grand Cherokee nepřehlédnutelný prvek na silnice. Tedy nejenom na ní, ale také v terénu, jelikož v něm se rozhodně nebudete mít čeho bát!