Hyundai ix35 končí. Nahradí ho Tucson

Dne je tomu přesně týden, co oficiálně došlo k tomu, že se přestal vyrábět automobil Hyundai ix35. Stalo se tomu právě v pátek, 19.6., kdy výroba v nošoviské továrně finálně skončila. Důvod toho je samozřejmě jasný, a to inovace. Místo tohoto modelu totiž dojde na výrobu jeho nástupce. Ten ponese název Hyundai Tucson.

Slavnostní odhalení

To automobilka nejenom v minulosti jasně potvrdila, ale vše doplnila také oficiálním odhalením tohoto nového vozu, který by měl v budoucnu sjíždět z výrobní linky, a to právě jako náhrada modelu ix35. Ten tak po vyprodání skladových vozů už pořídíte pouze ojetý. Přesto se dá říci, že jeho nástupce je určitě ještě o něco lepší volbou. Máte-li rádi větší a prostornější vozy, můžete si být jisti, že v tomto směru vás novinka rozhodně nezklame. Je nejenom delší, ale je také výrazně širší.

Řada bezpečnostních prvků

Že se jedná o skvělé auto doslova kamkoliv, které se nezalekne ani města, dokládají hlavně bezpečnostní prvky, které jsou k dispozici. Může tak hlídat mrtvé úhly, stejně jako dokáže tlumit náraz při srážce s chodcem, nebo nabídne i možnost nouzového brzdění, kdy automobil v případě překážky automaticky zastaví. To celkově přispívá jak k bezpečnosti vaší i ostatních, tak i k tomu, aby jízda byla za všech okolností maximálně pohodlná.

Praktičnost i pohodlí

Není to jenom bezpečnost, ale je to také celková praktičnost. Tu oceníte třeba ve chvíli, kdy budete chtít převézt větší náklad – zavazadelník nabídne až 513 litrů. Stejně tak ale oceníte třeba i možnost sklopit zadní sedadla a objem výrazně zvýšit. Myšleno bylo i na pohodlí, a tak může být samozřejmostí vyhřívaný volant, odvětrávaná sedadla, nebo polohovatelná opěradla zadních sedadel.

To vše bylo v rámci slavnostní akce automobilkou představeno. A jelikož vůz má být kromě Evropy exportován do zemí téměř celého světa, nechme se překvapit, co na něho řeknou jeho budoucí majitelé.