Hledáte nejbezpečnější auto? Víme, které to je

Je mnoho věcí, podle kterých je možné vybírat automobil. Někdo hledí na design, jiný hledí na výkon a potom tu jsou i tací, kteří zcela pochopitelně hledí na svou bezpečnost během jízdy. Pokud se do této kategorie řadíte také, podívejte se s námi na to, jaké jsou pro příští rok vozy, které lze skutečně do segmentu těch nejbezpečnějších zařadit.

Je nutno říci, že v rámci hodnocení bezpečnosti vozů dnes hraje roli mnoho různých kritérií. A to i takových, že už to není jenom o co největší ochraně posádky. Ta samozřejmě stále hraje svou roli, ale také nesmíme opomíjet to, že se do popředí dostávají i hodnocení, které ovlivňují to, jak fatální může být třeba náraz do chodce, nebo do cyklisty. Cílem je tedy vytvářet auta, která budou bezpečná jak pro posádku, tak v rámci možností i pro ostatní účastníky silničního provozu. Hlavně potom pro ty, kteří nejsou motorizováni.

Malé vozy

Nejsou to nutně jenom typická městská auta, jelikož právě u nich to s bezpečím není ideální. Do segmentu malých vozů však lze zařadit i další, se kterými lze vyrazit i mimo město. A jak zajistit, aby to bylo bezpečné? Zvolte některý z těch správných. Ideální volbou bude, když sáhnete po modelu Kia Forte. Tato automobilka jasně ukazuje, že stále více překvapuje. A toto tvrzení dokonce umí i potvrdit. A to hned dalším modelem, který má v tomto směru velmi dobré hodnocení. Je to známá Kia Soul. A jak je na tom místo třetí? To bere automobil Subaru Impreza, který lze také zařadit mezi volbu, se kterou vedle zaručeně nelze šlápnout. Můžeme ale zůstat ještě u jednoho modelu této automobilky, kterým je Subaru WRX. Jak se tedy celkem jasně ukazuje, tradiční evropské automobilky toto prohrály na celé čáře. Zároveň tyto čtyři modely jasně říkají, že ani s malým vozem nejde s ohledem na bezpečnost tak úplně šlápnout vedle, jelikož jak je vidět, jsou vozy, ve kterých se lze cítit bezpečně, i když jsou malé.

Střední vozy

Segment, který je celkem oblíbený, jelikož může nabídnout kombinaci různých praktických, stejně jako umí nabídnout i kombinaci různých jízdních vlastností. A když se rozhodnete pro vůz, který lze označit jako ten správný, tak musíme říci, že vás zajme i svou bezpečností. A jestliže vás automobilka Subaru zaujala v našem předchozím přehledu, tak si můžete být jisti, že vás zaručeně zaujme i nyní. A to tím, že velmi dobře vychází automobil Subaru Legacy. Pokud však k němu máte jakékoliv výhrady a raději byste snad zatoužili po modelu Subaru Outback, rozhodně se nemusíte obávat zvolit ho také. I ten patří mezi bezpečné. Třetí místo patří modelu s poměrně zajímavou historií, který má však zcela novou tvář. Je to Toyota Camry. Když už se automobilce tolik nedaří na poli spolehlivosti, je alespoň dobrá zpráva, že vás zaujme svou bezpečností. Jelikož zde často mluvíme o vozech, které jsou oblíbené v rámci rodin, a ta je u mnohých skutečně na prvních místech, nemusí být špatné orientovat se právě podle daných výsledků. I když na druhou stranu může zklamat, že zde není žádná z nejoblíbenějších automobilek, které však mohou mít i přednosti jiného rázu.

Střední SUV

Toto je segment, o kterém je možné říci, že s ohledem na prodejnost dominuje. Nabídne především komfort jízdy, nabídne praktičnost, stejně jako nelze zapomínat na řadu dalších pozitiv, kam můžeme zařadit například i lákavý vzhled vozu. A jak je to s bezpečností? I zde vás možná první místo překvapí. To proto, že se jedná o automobilku, která napříč pomluvám musí stále ukazovat svou kvalitu. A je to model Hyundai Santa Fe, který dokáže nabídnout i celkem fajn cenu. Kdo hledá i lehce dravější verzi, ten může sáhnout po modelu Hyundai Santa Fe Sport, který si také vede v testech více než dobře.

Dále do této kategorie můžeme zařadit i vozy, které už jsou spíše v tom luxusním segmentu. Stále se jedná o střední SUV, ale pořídí si je ten, který chce svou koupi spojit i s prestižní značkou, čemuž bude odpovídat i cena. A s čím daný kupující rozhodně nemůže šlápnout vedle? Je to model Mercedes-Benz GLC. Jestliže jste někdy hledali kombinaci krásy, luxusu, skvělých vlastností a nyní i potvrzené bezpečnosti, vidíte, že vedle šlápnout opravdu nelze.

Velké vozy

Nejsou to přímo SV, jelikož segment těchto vozidel můžeme označit spíše za limuzíny. Není proto divu, že se na tuto oblast zcela pochopitelně soustředí movitější klientela. Taková, která chce mít nejenom vůz s nabízející jistotu pohodlného svezení, ale i taková, která hledá auto, které bude reprezentativní. A je jasné, že když se mají splnit i tyto požadavky, bude třeba splnit i ty související s bezpečností. Které vozy jsou tedy těmi, se kterými určitě vedle nešlápnete? I když to může znít jako otřepané klišé, tak BMW řady 5 potvrdil svou bezpečnost i v testech a tak zaručeně patří do špičky.

Zajímavým faktem zde může být to, kdo mu v tomto segmentu dělá společnost. Je to hned dvojice modelů, které u nás nejsou zase až tak známé a vyhledávané, ale svou kvalitou by tuzemského zájemce nadchnout skutečně dokázaly. Je to model Genesis G80 a hned po něm také o něco lepší varianta nesoucí označení Genesis G90. Ani tím ale nekončíme, jelikož tato kategorie je velmi našlapaná a jasně potvrzuje, že náročnější klienti skutečně mohou dostávat to nejlepší. A to v podobě modelu Lincoln Continental, u kterého musíme dodat, že daná automobilka je doslova symbolem limuzín. A na závěr jsme si nechali opět Němce, tentokrát v podobě vozu, kterým je Mercedes-Benz třídy E.