Jaké pneumatiky jsou špičkou v segmentu SUV a 4×4?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Většina lidí vlastní klasický osobní automobil a tak s výběrem pneumatik nemají díky celé řadě testů žádný problém. Jinak tomu může být u majitelů větších vozů, kteří poptávají pneumatiky určené pro vozy off-road a SUV. V rámci těch nejsou testy zase až tak časté a tak je dobré vědět, jaké typy jsou dnes ty nejlepší. Podívejme se na pneumatiky patřící do koncernu Michelin, který na rok 2015 přišel s několika novinkami, které odrážejí neustále inovace a řadu technologických novinek. A to jak v rámci mateřské firmy, tak i jednotlivých koncernových značek, kterých je aktuálně 12. Pojďme se společně podívat na pneu, se kterými v tomto směru chybu neuděláte.

Pneumatiky pro vozy SUV a 4x4 koncernu Michelin

Pneumatiky koncernu Michelin – michelinmedia.com

BF Goodrich All Terain T/A KO2 – špička pro vozy 4×4

První pneumatikou, kterou si představíme, je právě tento model. Pokud něčím vyniká, tak určitě o 20 % odolnějšími bočnicemi, než předchozí model. Stejně tak ale nabídne i 2x delší životnost, a to při jízdě na šotolině. Bát se ale nemusíte ani jízdy na asfaltu, jelikož i zde vám vydrží déle, a to zhruba o 15 procent.
Jízda terénem bude o něco snadnější i díky unikátnímu drážkovému dezénu, ale také inovovanému žebru, které vychází z předchozí varianty této pneumatiky. Tato tak posouvá hranice ještě o něco dále, jelikož má o 10 procent lepší záběr na blátě a o necelých 20 procent lepší záběr na sněhu.

Kormoran SUV Summer

I tato pneumatika patří mezi novinku pro léto 2015. Její specifikací je určitě to, že je určena hlavně pro jízdu na asfaltových a zpevněných silnicích. I proto se předpokládá její umístění do vyšších rychlostních tříd. Čím rozhodně zaujme, to jsou 4 obvodové drážky, které usnadňují odvod vody z běhounu. Ten je zároveň protkán velkým množstvím lamel, což zajišťuje dokonalou přilnavost. Hledáte-li tedy hlavně pneumatiky pro vozy SUV do běžného provozu, je tento model volbou, se kterou chybu rozhodně neuděláte.
A to mimo jiné také proto, že si můžete být jisti také dvojitým ocelovým ochranným pásem, zesílenou bočnicí a dobrou nosností. Vše doplňuje i pozitivum v podobě dobré brzdné dráhy na suchu i na vodě.

Kleber Dynaxer HP3 SUV

Trojici novinek uzavírá tento model, který je znám hlavně svou cenovou dostupností. Určen je méně výkonným vozům SUV, v rámci kterých jsou pneumatiky Kleber Dynaxer HP3 rozhodně ideální volbou. I přes svou nízkou cenu si však zachovávají kvalitativní vlastnosti, od výborné stability, přes nízkou hlučnost, až po prvotřídní jízdní vlastnosti. S tím vším souvisí také dlouhá životnost, a to samozřejmě při klasických jízdách ve městě, mimo něj, ale i lehčím terénu. Tímto modelem tak Michelin jasně ukazuje, že i mimo prémiový segment může nabídnout kvalitu, se kterou bude zákazník spokojen. A právě ona nižší cena může být příjemným bonusem navíc.

zdroj: pneumatiky.cz

5/5 - (2 votes)