Jak na navigaci v mobilu?

Jakou navigaci používáte v automobilu? Já osobně jsem v zaměstnání i soukromém životě dal přednost navigaci v mobilním telefonu. Před časem jsem dostal svůj první chytrý telefon s androidem a po čase jsem začal řešit jakým způsobem vyzrát na navigaci. Nechtělo se mi po kapsách tahat mobil, navigaci apod. Takže volba byla jasná.

MapFactor

Zpočátku jsem vsadil na offline free navigaci MapFactor. Aplikace to není špatná, jen má horší grafické zpracování a místy, opravdu místy horší mapové podklady. Záleží, do jakých destinací zajíždíte. Ve městech vám nejspíše pochybí asistence pro jízdní pruhy.
Pokud navigaci používáte ojediněle, nechcete za ni utrácet peníze, určitě vám poměrně dobře poslouží. Navigaci můžete stahovat z Google play. Mapové podklady stáhnete přímo z aplikace.

MapFactor

MapFactor

Sygic

Po čase jsem zvolil navigaci české provenience pod názvem Sygic, která je ve všech směrech velmi dobrá. Navigace je offline, k jejímu provozu nebudete potřebovat připojení k internetu. Sygic si můžete pořídit do mobilního telefonu s Androidem nebo pro Apple. Cena mapových podkladů pro Evropu vás vyjde na cenu okolo 30 Eur. Cena zahrnuje i jejich aktualizace. K navigaci Sygic si můžete také zakoupit doplňky jako on-line dopravu, head-up display nebo pokud jste fanoušky Homera Simpsona, může vás navigovat právě on. Ale jen anglicky.

Hlavním důvodem, proč jsem sáhl právě po Sygicu je, že umožňuje importovat naplánované trasy, které si pohodlně naplánujete na počítači prostřednictvím mapy.cz nebo např. viamichelin.com.

Plánujeme pohodlně

Mapy.cz

Mapy.cz

Na mapy.cz si naplánujte trasu. Velkou výhodou je, že si trasu můžete detailně prohlížet a upravovat, prostě je plně ve vaší režii. Jakmile máte trasu naplánovanou, v pravém dolním rohu je možnost uložit trasu. Uložte trasu jako GPX. Nyní si nainstalujte prográmek ITN Convereter 1.82.

ITN Converter

ITN Converter

Po instalaci ITN Converteru si otevřete uloženou trasu. Měla by se vám načíst, uvidíte tak průjezdní body. Jakmile dospějete do této fáze, stačí si vybrat exportní formát, který podporuje vaše navigace a vyexportovaný soubor nahrát do navigace, mobilního telefonu. Jakmile spustíte navigační software ve svém zařízení, dejte si načíst vyexportovanou trasu a můžete již jen směle vyrazit na cestu.

4.5/5 - (2 votes)