Jaguar Land Rover se možná bude vyrábět na Slovensku


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Není to jenom naše země, která je oblíbeným místem pro různé automobilky, které zde vyrábějí řadu svých modelů. Určitě nejznámější je třeba Škoda v Kvasinách, nebo ve Vrchlabí. I náš východní soused, tedy Slovensko se může pyšnit tím, že by se sem v nejbližší době měla přesunout výroba automobilky Jaguar Land Rover. Vyplývá to alespoň z dohody, která byla podepsána. Tato dohoda je spojena s plánovanou výstavbou automobilky právě v této zemi. Plánované investice přesahují jednu miliardu liber, což je suma pro někoho doslova nepředstavitelná.

Skvělá zpráva pro všechny nezaměstnané

Už samotné investice jasně slibují, že by mělo jít o skutečně významný podnik, který by měl nabídnout obrovské množství nových pracovních míst. Pokud se na danou možnost podíváme konkrétně, dle plánovaných zpráv by Jaguar Land Rover měl zaměstnat zhruba 5 000 lidí. Nejde samozřejmě jenom o dělnické pozice s výrobou. Je v plánu, že bude třeba zaměstnat i celou řadu odborníků. Šanci tak dostanou jak méně kvalifikovaní lidé, tak i ti, jejichž kvalifikace může patřit mezi jednu z nejlepších v oblasti. Důležité už je jenom to, aby Slovensko dodrželo body dohody a samotné výstavbě tak nestálo nic v cestě. To se dá očekávat, jelikož i pro Slovensko je to jedna z nejvýznamnějších investic poslední doby.

Co se bude na Slovensku vyrábět?

Jelikož se jedná o plán automobilky Jaguar Land Rover, je téměř jasné, jaké vozy budou z montážních linek vyvíjet. Zatím však téměř není známo, o jaké konkrétní modely půjde. Spekuluje se pouze o tom, že by to mohla být plánovaná nová generace modelu Land Rover Defender. K němu se pravděpodobně přidá i několik dalších modelů. Plán je totiž vyrábět ročně zhruba 300 000 automobilů. A to je číslo, které je na jednu továrnu skutečně velmi velké. I na tom si můžeme demonstrovat zajímavost celé investice.

3/5 - (1 vote)