Jaguar Land Rover se možná bude vyrábět na Slovensku

Není to jenom naše země, která je oblíbeným místem pro různé automobilky, které zde vyrábějí řadu svých modelů. Určitě nejznámější je třeba Škoda v Kvasinách, nebo ve Vrchlabí. I náš východní soused, tedy Slovensko se může pyšnit tím, že by se sem v nejbližší době měla přesunout výroba automobilky Jaguar Land Rover. Vyplývá to alespoň z dohody, která byla podepsána. Tato dohoda je spojena s plánovanou výstavbou automobilky právě v této zemi. Plánované investice přesahují jednu miliardu liber, což je suma pro někoho doslova nepředstavitelná.

Skvělá zpráva pro všechny nezaměstnané

Už samotné investice jasně slibují, že by mělo jít o skutečně významný podnik, který by měl nabídnout obrovské množství nových pracovních míst. Pokud se na danou možnost podíváme konkrétně, dle plánovaných zpráv by Jaguar Land Rover měl zaměstnat zhruba 5 000 lidí. Nejde samozřejmě jenom o dělnické pozice s výrobou. Je v plánu, že bude třeba zaměstnat i celou řadu odborníků. Šanci tak dostanou jak méně kvalifikovaní lidé, tak i ti, jejichž kvalifikace může patřit mezi jednu z nejlepších v oblasti. Důležité už je jenom to, aby Slovensko dodrželo body dohody a samotné výstavbě tak nestálo nic v cestě. To se dá očekávat, jelikož i pro Slovensko je to jedna z nejvýznamnějších investic poslední doby.

Co se bude na Slovensku vyrábět?

Jelikož se jedná o plán automobilky Jaguar Land Rover, je téměř jasné, jaké vozy budou z montážních linek vyvíjet. Zatím však téměř není známo, o jaké konkrétní modely půjde. Spekuluje se pouze o tom, že by to mohla být plánovaná nová generace modelu Land Rover Defender. K němu se pravděpodobně přidá i několik dalších modelů. Plán je totiž vyrábět ročně zhruba 300 000 automobilů. A to je číslo, které je na jednu továrnu skutečně velmi velké. I na tom si můžeme demonstrovat zajímavost celé investice.

3/5 - (1 vote)