Audi a elektrické SUV? Blízká realita!


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Automobilka Audi rozhodně není spjata jenom s luxusními vozy, které nabídnou pohodlí, výkon, ale i bezpečnost. Jedná se také o automobilku, která logicky chce naskočit na vlnu současných trendů a nabídnou zákazníkům i možné alternativy. Řeč je samozřejmě o pohonných jednotkách. Už to nebude jenom naftový, benzinový, nebo hybridní pohon. Audi totiž nedeště výrazněji zabředla do světa automobilů a chystá se vyjít s novinkou.

SUV na elektřinu? Brzy realita

Dané zprávy potvrdila samotná automobilka a tak je více než jasné, že se v nejbližší době dočkáme představení SUV, které budou pohánět bateriové články a elektromotory. U nich bývá mnohdy problém, že i u menších a lehčích vozů trpí problémem s malou vzdáleností, kterou lze ujet. V tomto ohledu by Audi mělo výrazně zapracovat na technologii. I když automobilka zatím nezveřejnila o konkrétním modelu nic bližšího, uvedla informace, že by měl na jedno navití ujet i více než 500 kilometrů. Dá se očekávat, že tato hodnota bude spojena s velmi klidnou a úspornou jízdou. Na druhou stranu v kombinaci s velkým SUV je to hodnota více než dobrá. Podobné hodnoty jsou totiž na daném trhu s elektromobily spíše výjimečné – a to ať už počítáme udávané, nebo skutečné dojezdy.

Pravděpodobně už ve Frankfurtu

Audiu neuvedlo ani to, kdy se má daný model poprvé představit veřejnosti. Kdo ale dění okolo této automobilky sleduje pravidelně a pečlivě, ten pravděpodobně tuší, že by mohlo dojít k slavnostnímu odhalení už na podzim ve Frankfurtu. Bylo totiž odhaleno, že na tento autosalon chystá automobilka představení nového konceptu Audi C-BEV, který by měl nabídnout i možnosti alternativních pohonů. Dá se tedy očekávat, že se mýlit nebudeme. Nebo myslíte, že má Audi ještě několik trumfů schovaných? Pokud ano, je velmi neobvyklé, že by na ně neupozornilo předem.

5/5 - (1 vote)