Volkswagen XL1 – nejúspornější hybrid na trhu


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Hybridní automobily jsou pravděpodobně hudbou budoucnosti. Proč? Jelikož dokážou nabídnout především nízkou spotřebu, která je dána kombinací elektrického a klasického pohonu na spalovací motor. Navíc na rozdíl od běžných elektromobilů zde nehrozí riziko zastavení. Pokud dojde elektřina, máme k dispozici stále nádrž s pohonnými hmotami a spalovací motor. I díky tomu se automobilky snaží věnovat této alternativě velkou pozornost. A množství prodejů jasně ukazuje, že na dané možnosti veřejnost rozhodně slyší.

Ten nejúspornější hybrid pochází z dílny Volkswagen

Stejně jako se u běžných spalovacích motorů automobilky snaží snižovat spotřebu, snaží se to také u hybridů. Jedničkou v tomto ohledu je určitě automobil označovaný jako Volkswagen XL1. Ten se aktuálně pyšní nejenom tou laboratorní, ale i reálnou spotřebou zhruba tři deci na sto ujetých kilometrů. To je rozhodně hodnota, za kterou se automobilka rozhodně nemusí stydět. Stejně tak se automobilka ale nemusí stydět ani za celkový design. Ten totiž vypadá natolik futuristicky, že můžeme s klidem říci, že rozhodně uchvátí každého milovníka nadčasového designu. S tím souvisí také špičková aerodynamika vozu, která také patří k těm nejlepším.

Kde je háček?

Pokud si myslíte, že jste právě objevili vůz, který zaručeně nadchne i vás, musíme vás zklamat. Hlavně potom s ohledem na to, že jeho cena rozhodně nepatří k těm nejnižším. Tedy abychom byli konkrétní, toto auto vás vyjde na celé tři miliony korun. Stačí pár výpočtů a i vám bude jasné, že ani takto nízká spotřeba nedokáže tyto vysoké pořizovací náklady obhájit. Stejně tak nesmíme zapomenout ani na to, že je vyrobených jenom několik mále kusů. Znamená to, že ty nové jsou již rozebrány a tak je třeba sledovat jenom nabídku těch ojetých. Tedy v případě, kdy vám ani tak nejde o praktické auto, ale spíše o něco unikátního. A tím tento model bezesporu je.

5/5 - (1 vote)