Chevrolet slaví vůz s číslem 10 000 000

Když automobilka počítá kusy svých vyrobených vozů na statisíce nebo miliony, je to rozhodně velký důvod k úspěchu. Pokud se však vyrobí automobil, který má pořadové číslo 10 000 000, je to už rozhodně obrovský důvod začít slavit. Konkrétní důvod k oslavám má automobilka Chevrolet. Je to právě ona, které se podařilo vyrobit vůz, který má toto pořadové číslo. Samozřejmě vás nesmíme ochudit o informaci o tom, o jaký model se jedná. Jde o Chevrolet Malibu, jehož historie sahá až do roku 1964. To se začal vyrábět poprvé.

Již 51 let

Ano, přesně tak dlouho se tento automobil vyrábí. Úplně první model byl jednou z řad Chevelle, což byly vozy určené především pro běžného obyvatele, který vyžadoval dostatečně velké automobily. Už během první sezony počet prodaných modelů přesahoval 350 000 tisíc. Vzhledem k úspěchu netrvalo dlouho a automobil se postupně vyvíjel. Vznikaly jeho faceliftované verze, stejně jako docházelo k tomu, že vznikaly také nové generace tohoto vozu. Ten se postupně také transformoval do různých podob. Kromě klasiky si tak zájemci o Malibu mohli dopřát třeba dvoudvéřové kupé, které bylo určené především zájemcům o sportovní varianty vozů. Těchto modelů ze v rámci celkového ročního prodeje prodalo dokonce více než 60 procent.

Nová generace již příští rok

Desetimiliontý exemplář jasně ukazuje, že automobilka Chevrolet nehodlá s vozem Malibu definitivně končit. Právě naopak. V plánu je jeho nová generace, která by se měla začít prodávat již příští rok. Nebude tomu jenom v domovských Spojených státech, ale v plánu je i prodej po celém světě. Logicky nechybí ani Evropa, kde bude k dispozici v celkem 25 zemích. Českou republiku nevyjímaje. Co je na nové generaci zajímavé, to je jistě zcela nový a unikátní tvar, který rozhodně nebude vycházet z původní, „osmičkové verze“.