Hyundai a hybrid? Vypadá to, že ano!

Je to nejenom snaha snížit spotřebu a zefektivnit tak cestování, ale je to snaha i chránit přírodu. V neposlední řadě to jsou také emisní limity, které musí automobilky plnit. To vše jsou důvody, proč se snaží především zdokonalovat své motory. Samozřejmě ne vždy jsou správnou cestou jenom ty benzinové nebo naftové. Velkou roli v současném světě motorismu hrají i elektromotory. Na mysli ale nemáme čistý elektromobil, ale spíše hybrid. Ten zatím vypadá jako vůz spojený se slibnou budoucností. Mezi jeden z nejznámějších patří Toyota Prius, která jasně ukázala, že toto cestou se dá jít poměrně dobře a úspěšně. Nyní to vypadá, že přijde na řadu konkurent.

Z dílny automobilky Hyundai

A ten by se měl zrodit v této korejské automobilce, který dnes na světových trzích dominuje hlavně cenově dostupnými modely svých vozů. Dá se tedy očekávat, že plánovaný hybrid by mohl splnit očekávání a mohl by se tedy stát cenově dostupným autem. A to poměrně brzy, jelikož aktuálně už se mluví o hotovém konceptu a o možnosti sériové výroby během příštího roku – tedy v roce 2016. Konkrétní informace samozřejmě automobilka tají, ale očekávat se dá to, že s nimi přijde na podzim. To se koná velmi vyhledávaná motoristická událost, kterou je autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem.

Několik fotografií uniklo

I když říjen je ještě daleko, přece jenom máme možnost pokochat se tím, jak by mohl tento nový automobil, hlavní konkurent Toyoty vypadat. Na první pohled určitě poznáte, že siluety obou vozů jsou velmi podobné. Jde totiž hlavně o co nejlepší aerodynamiku vozu a daný tvar se zkrátka ukazuje, že je to nejlepší možná cesta. První spekulace už také mluví o tom, co bud kromě elektromobilu pod kapotou. Nejpravděpodobnější se v rámci aktuální nabídky automobilky jeví jako hojně využívaný a oblíbený agregát 1.6 z modelu Hyundai i30.

Rate this post